31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den CHP'ye geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan bir atama dikkat çekti. CHP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yeğeni Furkan Bozbey'i belediyenin iştiraklerinden Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji'ye (BURKENT) yönetim kurulu başkanı olarak atama kararı aldı.

Furkan Bozbey, Instagram'da kendisinin de yer aldığı BURKENT'in yeni yönetim kurulu ve Mustafa Bozbey ile bir fotoğraf paylaşıp "BURKENT yönetimi Bursa'mıza hayırlı olsun" yazdı. Ancak bu paylaşım tepkilere neden oldu. Furkan Bozbey daha sonra Instagram biyografisindeki 'BURKENT yönetim kurulu başkanı' unvanını tepkiler üzerine sildi.

Mustafa Bozbey, Sözcü yazarı İsmail Saymaz'a yaptığı açıklamada, atamanın gerekçesini "güvenilir insanlara ihtiyaç duymak" olarak açıkladı. Bozbey, “Aslında çok büyük maaş vermiyorum. Ancak şu aşamada güvenilir insanlara ihtiyacım var” dedi. Bozbey, yeğeninin özel bir becerisi olup olmadığını soran Saymaz'a, "özel bir becerisi yok" yanıtını verdi.

“BU GENÇLER HİÇ Mİ ÇALIŞMAYACAK?"

Öte yandan, Bozbey, Sözcü'den Fırat Fıstık'a yaptığı bir başka açıklamada, yeğeninin 'liyakatli' olduğunu savunarak, "Bu gençler hiç mi çalışmayacak?" diyerek sitem etti. Bozbey, Furkan Bozbey'in İTÜ Mimarlık mezunu olduğunu ve 4-5 yıldır mimarlık yaptığını belirterek, "Bu şirketlerin incelenmesi lazım, onun için de güvendiğimiz insanlara ihtiyaç var" dedi.

MetroPOLL Araştırma'dan Erdoğan'a kötü haber: İşte halkın en çok beğendiği siyasiler... MetroPOLL Araştırma'dan Erdoğan'a kötü haber: İşte halkın en çok beğendiği siyasiler...

ATAMADAN VAZGEÇİLDİ

İsmail Saymaz, Sözcü TV'deki yayında Bozbey'in kendisine gönderdiği mesajda, "Değerlendirmemizi değiştirdik" diyerek, yeğeni Furkan Bozbey'i BURKENT'in yönetim kurulu başkanı olarak atamaktan vazgeçtiğini açıkladı. 

Editör: Nigar Topcu