Yazar Zafer Şahin, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ın TBMM İdare Amirliği görevine seçilmesiyle ilgili CHP'deki olayların perde arkasını yazdı.

Hatırlanacağı üzere TBMM İdare Amirliği için CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün aday olmuştu. Yapılan seçimde Bayraktutan 67 oy alırken, Tüzün 55 oyda kalmıştı.

Şahin, genel merkezin desteklediği aday Yaşar Tüzün'ün seçimi nasıl kaybettiğine ilişkin ayrıntılı kulis bilgilerini, sosyal medya hesabında yayımladı.

Şahin'in sosyal medya paylaşımında şu ifadeler yer aldı;

''CHP’de Kılıçdaroğlu ekibinden Uğur Bayraktutan’ın kazandığı Meclis İdare Amirliği seçiminin perde arkası;

- CHP milletvekili grubunda Genel Başkan Özgür Özel’i destekleyen 30 civarında milletvekili var.

- Geri kalanların yarısı Kılıçdaroğlu’na yakın. Diğer yarısı ise Özel’i desteklemiyor ama Kılıçdaroğlucu da değil..

- İdare Amirliği seçimi öncesinde Adana Milletvekili Orhan Sümer bu göreve talip oluyor. Ancak  CHP Genel Merkezinin adayı Yaşar Tüzün.

- Sümer’in aday olmaması için Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanları üzerinde baskı kuruluyor.. Detayına girmeyelim bu baskı sonuç veriyor. Ancak devreye başka bir aday gidiyor.

- Kılıçdaroğlu’na yakın Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, İdare Amirliği seçimi için kolları sıvıyor, çalışmalara başlıyor..

- Seçimi Bayraktutan’ın alacağını gören Özgür Özel,vekil grubuyla toplantı yapıyor.  Ve “Bir genel Başkan olarak benim sizde hiç mi kredim yok” diye sitem edip Tüzün’e destek istiyor . Tam o sırada arka sıradan bir vekil “Bütün kredinizi çoktan tükettiniz “ diye bağırıyor… (Önseçim sözünü tutmaması/ Saadete grup kurmak için vekil yollaması sebebiyle)
- Özel biraz kızgın, biraz kırgın toplantı salonundan ayrılıyor. Ve yapılan seçimi 67 oyla Uğur Bayraktutan kazanıyor. Bu gelişme CHP’nin parlamento grubunun 2’ye bölündüğü ve çoğunluğun mevcut yönetime muhalif olduğu şeklinde yorumlanıyor.

- Bir başka kulise göre ise Kolıçdaroğlunun 1 Nisan sonrasına ilişkin bir hesabı yok. Kendisi adına nabız yokladığı iddia edilen Müslim Sarı’ya da mesafeli duruyor.Kendisine gelenlere “Gidin partiniz için çalışın” demekle yetiniyor..''

Meral Akşener: 6'lı masa bize göre doğruydu, size göre yanlışmış Meral Akşener: 6'lı masa bize göre doğruydu, size göre yanlışmış
Editör: Şevval Başçakır