31 Mart seçimlerinde CHP'den Çeşme Belediye Başkanı seçilen Lal Denizli, Alaçatı Ot Festivali için 15 milyon lira harcadı. 3 günlük festival için 15 milyon lira harcanması sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

Mazbatayı alıp göreve başlayan Denizli, ilk iş olarak da Alaçatı Ot Festivali hazırlıklarına başladı. İhale, deprem ve salgınlarda yapılan 21b'ye göre pazarlık usulü yapıldı. İki firmanın davet edildiği ve 18 Nisan-21 Nisan'da yapılan festival organizasyonunu 14 milyon 975 bin lira ile Startan Ajans kazandı.

MedyaRadar’dan Ercan Öztürk o ihalenin detaylarına ulaştı. Ercan Öztürk göre, Milli Takımlar eski Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin belediye başkanı olan kızı Lal Denizli, üç günlük Alaçatı 13’ncü Ot Festivali için 15 milyon lira harcadı.Pazarlık usulü yapılan o ihalenin belgesine de ulaşıldı.

İHALE DETAYI YOK!

CHP'den Çeşme Belediye Başkanı seçilen Lal Denizli, Alaçatı Ot Festivali için 15 Nisan'da ihaleye çıktı. 3 gün süren festival için belediyenin kasasından 15 milyon TL çıktı.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, iki il için uyardı! 7 büyüklüğünde deprem üretebilir Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, iki il için uyardı! 7 büyüklüğünde deprem üretebilir

Üç günlük festival boyunca ne hizmetlerin satın alınacağına yer verilmeyen festivalin açılışına bir birinden ünlü isimler davet edildi. Festival programı boyunca yarışmalar ve söyleşiler gerçekleşti. Sinan Meydan, Nebil Özgentürk’ün söyleşi yaptığı, Mor ve Ötesi, Ayhan Sicimoğlu ve Edis’in konser verdiği üç günlük ihaleye 15 milyon harcanması sosyal medyada da gündem oldu. 

''FESTİVALLER KENTLERİ DİRİ TUTAR,TURİZMİ CANLANDIRIR''

‘Öz’e dönüş’ temalı festivalin tanıtımı Alaçatı’nın simgesi olan Yel değirmenlerinde gerçekleşti. Açılışta bir konuşma yapan Lal Denizli, ''Festivaller çok önemlidir. Festivaller kentleri diri tutan, turizmi canlandıran ve insanlara farklı deneyimler yaşatacak yegâne ortamlardır. Dünyada birçok kentin gelir kaynağı bu tip festivallerdir. Bu nedenle Alaçatı Ot Festivali’mizi istediğimiz seviyeye getirebilmek adına hayata geçireceğimiz birkaç uygulamamız olacak” dedi.


 

Editör: Gülşah Yıldız