CHP lideri Özgür Özel'in, Halk TV'de yaptığı açıklamalar ardından Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Enginyurt, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Özgür Özel, 'Erdoğan istemez miydi emekliye zam yapsın ama yapamadı. Ülke büyük krizde para yok yapamadı. Erdoğan, emekli maaşına zam yapılabilmesi için 17 bin lira yapmam için 680 milyar para lazım dedi' diyor. Vah vah! Emekliler, Erdoğan'ın haline siz de acıyın. Olsa verecekmiş." ifadelerini kullandı.

"Tek Düşmanlığınız Fakire"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da emekli maaşına zam yapılmaması sebebiyle tepki gösteren Enginyurt şu sözleri kaydetti:

Diyarbakır ve Mardin arasındaki yangın faciasında bilanço ağırlaşıyor! Diyarbakır ve Mardin arasındaki yangın faciasında bilanço ağırlaşıyor!

"Erdoğan, emekliler, emekli memurlar için zam yapacak para bulamamış. Kur Korumalı Mevduat'a verdiklerin, Merkez Bankası'nın 818 milyar zararı, kaybettiğin 128 milyar dolar, 6 lı çetenin sildiğin vergi borçları ne olacak? Tek düşmanlığınız fakire. Fakirden kesin verin zengine."

Özgür Özel: Erdoğan istemez miydi emekliye zam yapsın ama yapamadı Özgür Özel: Erdoğan istemez miydi emekliye zam yapsın ama yapamadı

Editör: Nigar Topcu