Emeklilerin yaşadığı sıkıntıları sık sık dile getiren ve CHP'ye miting çağrısı yapan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, yeni kararlarını sosyal medya hesabından duyurarak "Demokrat Parti olarak 25 Mayıs tarihinde, Ankara Anıttepe Parkı'nda Emekli Mitingi yapacağız. Söz verdik,sözümüzden dönmeyiz. Emekli sizi istemiyor, kademe yük değil haktır diyenleri meydana bekliyoruz. Haydi hep birlikte, el ele." demişti.

Enginyurt bugün yaptığı açıklamada CHP'nin aldığı emekli mitingi kararına da destek vererek "25 ve 26 Mayıs'ta meydanlardayız" ifadelerini kullandı.

Emeklilere verdiği desteği hatırlatan DP'li milletvekili sosyal medya hesabından şunları kaydetti:

Adnan Oktar davasında ara karar açıklandı! Adnan Oktar davasında ara karar açıklandı!

"Emekliler için hiç susmadan mücadele verdim. Kademeli hakkını alsın istedim. Staj ve çıraklık mağdurlarını her daim savundum. 25 Mayısta Ankara Anıttepe'de EMEKLİLER MİTİNGİ yapma kararı aldık. CHP de 26 mayısı karar aldı. Öyleyse ne yapacağız? 25 ve 26 Mayıs'ta meydanlardayız."

Cemal Enginyurt sözünü tuttu: 25 Mayıs'ta emekli mitingi düzenlenecek! Cemal Enginyurt sözünü tuttu: 25 Mayıs'ta emekli mitingi düzenlenecek!

Editör: Nigar Topcu