Vatandaşın geçim derdini gündeminden düşürmeyen Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından sinemaya gittiğini belirterek cebinden çıkan ücreti paylaştı. "Emeklinin aldığı maaş 10 bin TL. Asgari ücret 17 bin TL. Nasıl gidecek sinemaya?" diyen Enginyurt, kendisine gelen yorumlara da tepki gösterdi. Ekonominin iyi olduğunu söyleyen sosyal medya kullanıcılarına yeni bir paylaşımla yanıt veren Enginyurt, "Bunu inanarak yazan bir kafanız varsa sözüm yok. Yok siz de rezaleti görüyor ve partinizi, reisinizi korumak kollamak için yazıyorsanız tek kelimeyle yazıklar olsun." dedi.

DP'li Enginyurt'un sosyal medya platformu Twitter'dan yaptığı paylaşımlar şu şekilde:

"4 kişi sinemaya geldik. Biletler 640 TL. Bir Mısır, 4 içecek 360 TL. Etti mi sana 1000 TL. Emeklinin aldığı maaş 10 bin TL. Asgari ücret 17 bin TL. Nasıl gidecek sinemaya? Troller bağırmaya başlasın. Gitmesin sinemaya, soğan ekmek yesin... Adaletiniz batsın.

Israrla ekonomi iyi, milletin geçimi yerinde, hayat pahalılığı yok, her şey çok güzel diyenler. Bunu inanarak yazan bir kafanız varsa sözüm yok. Yok siz de rezaleti görüyor ve partinizi, reisinizi korumak kollamak için yazıyorsanız tek kelimeyle yazıklar olsun. Oyunu emekli bozacak."

TCDD Genel Müdürü Veysi Kurt Kimdir? Çorlu Tren Faciası Detayları... TCDD Genel Müdürü Veysi Kurt Kimdir? Çorlu Tren Faciası Detayları...

Editör: Nigar Topcu