Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkezi'nde bir  görüşme gerçekleştirdi. 8 yıl sonra ilk kez bir CHP lideir ile AK Parti Genel Başkanının görüşmesi siyasi gündemin ilk sırasında yer aldı.

Erdoğan, görüşmeye dair ilk açıklamasında 'yumuşama' müjdesi vererek "Bundan önceki süreçlerde bu tür maalesef adımlar atılmadı. Ve bu adımın atılmasıyla siyasetin ülkemizde çok daha yumuşama dönemine girdiğini görüyoruz. Ben de Özgür Bey'e ilk fırsatta böyle bir ziyaretin karşılığını yapacağımı söyledim. Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Türk siyasetinin buna ihtiyacı var. Ve ilk fırsatta da bu ziyareti gerçekleştirerek Türkiye'de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum. Bu adımı da atacağız." ifadelerini kullanmıştı.

CHP lideri Özgür Özel: Sokak hayvanları çocuklar için güvenlik sorunudur CHP lideri Özgür Özel: Sokak hayvanları çocuklar için güvenlik sorunudur

"YUMUŞAMA İÇİN BUNLARI HAYATA GEÇİRMEK GEREKİR!"

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, gelinen noktayı değerlendirerek liderlere "Yumuşama sürecini başlatın." diye seslendi. Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Yumuşama sürecini başlatın.
En düşük emekli maaşı, asgari ücrete eşit olsun.
Kademe anayasal hakkımız diyenlerin, hakları verilsin.
BağKur 7200 gün olmalı.
Mülakat kalkmalı.
Yumuşama için bunları hayata geçirmek gerekir.
Haydi yumuşayın."

Editör: Nigar Topcu