Geçtiğimiz seçimlerde Hatay Milletvekili seçilen, Anayasa Mahkemesi'nin tahliye kararına rağmen tutuklu bulunan Can Atalay'ın milletvekilliği geçtiğimiz günlerde düşürüldü. 

Sahneye çıkacak dansöz bulamadı: Mekan sahibinin çözümü kendisinde buldu! Sahneye çıkacak dansöz bulamadı: Mekan sahibinin çözümü kendisinde buldu!

6 Şubat depremlerinin yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan eski Hatay Milletvekili Can Atalay şu ifadeleri kullandı:

"Herkese kucak dolusu sevgilerimi ve selamlarımı gönderiyorum. Bugün bir büyük acının, yıkımın ve öfkenin yıl dönümü. Geçtiğimiz 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen depremlerde on binlerce yurttaşımızı kaybettik. Depremin değil ihmalin öldürdüğünü, bu ölümlerde yetkililerin ne kadar büyük payı olduğunu acı biçimde gördük. Bu acı tablo ise bizi daha büyük bir öfkeye, daha büyük bir hesaplaşma isteğine sevk etti. Sorumluların yanına bırakmayacağız. Ben Hatay’ın oylarıyla seçip parlamentoda onların hakkının, hukukunun takipçisi olmakla görevlendirdiği bir avukatım. Soma’da, Aladağ’da, Gezi’de ne yaptıysam, Hatay halkı için de yaptığım budur.

Çıkarılan imar aflarında payı olanların, insanları enkaz altında bırakan müteaahitlerin, buna imkan tanıyanların peşine düşmektir. On yıllardır toplanan deprem vergilerini çarçur edenlerden, “eğer bize oy vermezseniz size hizmet gelmez” diyebilme cürretinde bulunanlardan hesap sormaktır. Onlar da bunu bildiği için bugün Hatay’da bir enkazın önünden değil, Silivri’de bir hücrenin içinden sesleniyorum size. Acı yaşatmak, yıkmak ve talan etmek onların işidir ama acıyı paylaşarak hafifletmek, birbirimize sarılmak, yaşamı yeniden kurmak da bizim işimizdir. Sizden bir dostunuz, arkadaşınız, ağabeyiniz ya da kardeşiniz olarak isteğim şudur: Vazgeçmeyin. Her gecenin bir sabahı, bu günlerin de bir sonu var. Sevgili aileme, Türkiye İşçi Partili yoldaşlarıma ve depremzede halkımıza yürekten selamlarımı iletiyorum. Hatay’ı yeniden kurmaya talip olan adaylarımıza başarılar diliyorum. Sizi çok seviyorum."

Editör: Amine Ebrar