Euro 2024 son 16 turunda Almanya'nın Leipzig kentinde Avusturya ile kozlarını paylaşan A Milli Takım, Merih Demiral'ın golleriyle sahadan 2-1'lik galibiyetle ayrılarak adını çeyrek finale yazdırdı. UEFA, Avusturya maçında attığı golden sonra 'Bozkurt' işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral hakkında 'uygunsuz hareket' sebebiyle soruşturma başlattı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merih Demiral'ın bozkurt işareti yapmasının ardından UEFA tarafından soruşturma başlatılmasına kınadı.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Bahçeli, konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu;

Dün akşam attığı gol ve oynadığı futbolla milletimizin takdirini ve haklı övgüsünü kazanan Merih Demiral evladımızın, gol sevincini Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok hastalıklı çevreyi rahatsız etmiş, bu suretle farklı arayış ve açıklamaların bahanesi olmuştur. Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odakların yanı sıra UEFA'nın da bu şer kervana iştiraki son derece yanlı ve yanlıştır.

"ZİNCİRLEME PROVOKASYONLARIN BİR ARA İSTASYONUDUR"

Merih evladımızın fileleri havalandırmasını müteakiben yaptığı Bozkurt işareti Türk milletinin dünyaya mesajı olup UEFA'nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem maksatlı hem de son günlerde tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur. UEFA'nın başlattığı soruşturmayı kınamakla birlikte sahadaki mücadelemizin masa başında heder edilmemesi için herkesin, her insanımızın sağduyulu ve soğukkanlı davranması milli bir zarurettir. Her zeminde ülkemizin önünü kesmek, iç huzur ve barış ortamımızı bulandırmak isteyen fırsat düşkünlerinin tahrik ve tacizlerine kapılmamak ortak sorumluluğumuzdur.

Nevşin Mengü'den flaş iddia: Köpeklerin katli için Tarım Bakanı'nın firmasından ilaç alacaklar Nevşin Mengü'den flaş iddia: Köpeklerin katli için Tarım Bakanı'nın firmasından ilaç alacaklar

Editör: Gülşah Yıldız