CHP lideri Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı AK Parti Genel Merkezi'ndeki ziyareti yakın siyasi tarihin en önemli gelişmelerinden biri olarak yorumlandı. Bu görüşme CHP ve AK Parti liderlerini 8 yıl sonra buluşturmuş oldu. Tarihi görüşmeden yansıyan karelerdeki boş koltuğun beraberinde getirdiği tartışmalar ise hala konuşuluyor.

SGK'dan açıklama geldi! 50 bin emeklinin maaşı kesildi SGK'dan açıklama geldi! 50 bin emeklinin maaşı kesildi

Kulislerde koltuğun özellikle boş bırakılmadığı, bu yöntemle bir mesaj verilmek istenmediği konuşuldu. Odanın düzeni içinde yer alan koltuğun boş kalmasından Özel rahatsızlığını dile getirince Erdoğan iade-i ziyaretle telafi etmek istemişti. Erdoğan, özel kalemi Hasan Doğan'a dönerek, "Bunu telafi edelim, kısa sürede CHP'yi ziyaret edelim" dediği öne sürülüyordu.

Bu ziyaret üzerine iki lider de olumlu mesajlar vermiş, siyasette 'yumuşama, normalleşme' kavramları konuşulmaya başlamıştı. Şimdi de gözler Erdoğan'ın iadeiziyaretine çevrildi. Erdoğan'ın nasıl ağırlanacağı merak edilirken ilginç detaylar kulislerden sızdı.

Erdoğan'ın iadeiziyareti haziran ayının ilk yarısında gerçekleştirmesi bekleniyor. Gazete Duvar'ın aktardığı kulis bilgilerine göre Cumhurbaşkanlığından CHP’ye henüz bir randevu talebi gitmedi.

'KILIÇDAROĞLU' DETAYI
Edinilen bilgiye göre Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel’in makam odasında misafir edilecek. Önceki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından aynı şekilde kullanılan makam odasındaki oturma düzeninde Erdoğan’ın ziyareti için değişiklik düşünülmüyor. CHP Genel Başkanının makam odasında diğer siyasi parti genel başkanları nasıl ağırlanıyorsa Cumhurbaşkanı Erdoğan da öyle ağırlanacak.

'BOŞ KOLTUK' ÖNLEMİ
İki lider aynı hizada bulunan tekli koltuklara oturacak. Ziyarete eşlik edenler olursa onlar da tekli koltukların iki yanındaki kanepelerde yerlerini alacak. Böylece AK Parti Genel Merkezi’ndeki görüşmede tartışma yaratan 'boş koltuk' görüntüsüne izin verilmeyecek.

Editör: Aliye Tulum