Siyasal iletişimci Nur Tuğba Aktay, eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, parti tabanı ve delegelerden gelen talep doğrultusunda genel başkanlık için çalışmalara başladığını iddia etti. Aktay, tv100'de Başak Şengül'ün programında verdiği kulis bilgisinde, Kılıçdaroğlu’nun CHP genel başkanlığı için hazırlıklara başladığını belirtti.

Erdoğan'ın Suriye mesajından sonra Esad şartını açıkladı! Türkiye Suriye’den çekilmeli Erdoğan'ın Suriye mesajından sonra Esad şartını açıkladı! Türkiye Suriye’den çekilmeli

Nur Tuğba Aktay, programda şu açıklamalarda bulundu:

"Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekibiyle beraber CHP’deki kendi heyetinde, parti tabanında ve delegeler nezdinde bir talep ve istek olduğu bilgisi geldi. Bu doğrultuda Kılıçdaroğlu, genel başkanlık için çalışmalara başladı. Özgür Özel'in de bu durumdan haberdar olduğu, bu sıkışmışlıktan dolayı farklı, plansız ve programsız açıklamalar yaptığı gözlemleniyor."

Kemal Kılıçdaroğlu, 13 yıl boyunca sürdürdüğü Genel Başkanlık görevini, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleşen Kurultay'da 812 oy alan Özgür Özel'e devretmişti.

Editör: Nigar Topcu