Yerel seçim yaklaşırken CHP'de bomba bir kulis yayıldı. Parti Kemalciler-Ekremciler-Özgürcüler diye 3'e bölünürken Kılıçdaroğlu'nun bir takım çalışmalar başlattığı ifade edildi.

31 Mart seçimlerinden sonra kavganın fitilinin sert bir şekilde ateşleneceği konuşulurken son dönemde Kılıçdaroğlu'nun seçimleri beklemeden harekete geçtiği söyleniyor.

Kurultay için 550 ismi imzaya ikna etti
Kulis bilgilerine göre, Kılıçdaroğlu çalışmalarına hız verdi. Kendisine bağlılığı bilinen partililer başta olmak üzere, Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu'nun başkanlık sözü verip sözünü tutmadığı isimlerle temasını artıran Kılıçdaroğlu, imza sözlerini almaya başladı.

Buna göre Kılıçdaroğlu, seçimden sonra olmak üzere 550 delegeyi olağanüstü kurultay için şimdiden imza atmaya ikna etti.

Saffet Sancaklı, MHP'ye geri döndü! Bahçeli davet etti Saffet Sancaklı, MHP'ye geri döndü! Bahçeli davet etti

Kılıçdaroğlu'nun kurultay sonrası temasları
Eski CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kurultayı kaybettikten sonra Ankara, İstanbul ve Antalya'da ofisler açmıştı. Bu ofiste sivil topluk kuruluşları temsilcileri, eski siyasiler eğitimciler ve bilim insanları ile görüşmeler gerçekleştirmeye başlamıştı.

'Paralel CHP' değerlendirmelerine neden olan bu adımdan sonra parti içinde de Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerin açıklamaları tartışmalara neden olmuştu.

Editör: Nigar Topcu