CHP cephesinden AK Parti için sert sözler! "Kimsenin kurtarıcısı değiliz kılımız kıpırdamaz" CHP cephesinden AK Parti için sert sözler! "Kimsenin kurtarıcısı değiliz kılımız kıpırdamaz"

Sık sık genel seçimlerde çatı aday olarak adı geçen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, DEVA, Gelecek ve Saadet partilerini birleştirerek yeni bir siyasi hareketin lideri olmaya hazırlanıyor.

Uzun süredir gözlerden uzak bir yaşam süren Abdullah Gül, geçtiğimiz yıl muhalefetin çatı adayı olabileceği iddialarıyla gündeme gelmişti. Son olarak, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in davetlisi olarak Almanya'ya giden Gül, siyasete dönme hazırlıklarıyla tekrar dikkat çekti.

Siyasete Dönüş Hazırlıkları: Üç Parti Birleşecek

Ziyaretin ardından TV100 yazarı Barış Yarkadaş, Abdullah Gül'ün siyasete dönmek için ciddi hazırlıklar yaptığını yazdı. Yarkadaş'ın yazısında, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi'nin tek bir çatı altında birleşmeyi planladığı ifade edildi.

Yeni Oluşumun Lideri Abdullah Gül Olacak

Bu yeni siyasi oluşumun liderliğine ise Abdullah Gül'ün geçeceği öne sürüldü. Yarkadaş, yazısında Gül ve çevresinin, Erdoğan sonrası döneme yönelik pozisyon aldığını ve Gül'ün yeni parti ve siyasete sıcak baktığını belirtti.

Editör: Nigar Topcu