Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: İliç faciası ardından 5 kritik görevden alma! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: İliç faciası ardından 5 kritik görevden alma!

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Diyarbakır adayı Mehmet Halis Bilden, simit satan bir çocuktan 100 liraya bir tepsi simit almaya kalkışmıştı. Ekonomiden ve simit fiyatlarından haberi olmayan  Bilden'in görüntüleri izleyenleri şok ederken Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt da tepkisini sosyal medya hesabından "Diyarbakır da Simit 10 TL. AKP'li Belediye Başkan adayı, simitçi çocuğa 100 TL verip tepsiyi dağıt diyor. Çocuk 100 TL yetmez deyince "beğenmisen he" demiş. AKP zihniyeti bu kadar. Evet beğenmiyoruz he." sözleri ile gösterdi. Bununla da yetinmeyen Enginyurt, Ankara'da simit fiyatları ile emekli ve asgari ücretini karşılaştırdığı bir hesaplama yapıp kayda aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 1991 yılında simit hesabı yaparak "Hükümetlerin istifa etmesi gerekir" sözlerini hatırlatan Enginyurt, Ankara'da bir simit ve bir bardak çay üzerinden aylık hesaplama ile "Bu hesaplama ile Recep Tayyip Erdoğan istifa etmelidir" dedi. 

Editör: Nigar Topcu