İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Hamza Dağ, 3 kademe teşkilat mensupları, STK temsilcileri, muhtarlar ve odalar ile bir araya geldi.

ABD'li mevkidaşı Burns MİT Başkanı Kalın'ın arabulucu olmasını istedi ABD'li mevkidaşı Burns MİT Başkanı Kalın'ın arabulucu olmasını istedi

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında eski başbakan Binalı Yıldırım ile Hamza Dağ açıklamalarda bulundu.

Açılışta konuşan Hamza Dağ'ın açıklamaları şu şekilde:

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA SÖZ VERİYORUZ

Büyükşehir'de 30 tane ilçe belediyemizle, ilçe belediye başkanlarımızla sorumluluğumuzun farkında olarak gece-gündüz çalışmaya, 7 gün 24 saat koşturmaya söz veriyoruz.

Kentsel dönüşümü başarmak mecburiyetindeyiz. Önümüzdeki 5 yıl en az 10- 15 yıllık çalışmak zorundayız. Bunları yaparken sosyal belediyeciliği de unutmayacağız. İzmir suyu en pahalı kullanan şehir. 1 Nisan'dan itibaren bu kardeşiniz büyükşehir belediye başkanı olduğunda su ücret tariflerinde yüzde 50 indirime gideceğimizi söyledik. Önümüzdeki 5 yıl içinde İzmir'de hem metropoldeki yollarda hem köy yollarında hem de üretim yollarında asfalt kalitesi artırılmamış bir tane yol kalmayacak. 12 yıl milletvekilliği yaptık. Milletvekilliği boyunca ilçede belediye bizde olduğunda belediye başkanımız Arif kardeşim 2-3 ayda bir Ankara'ya gelir, şehrinin işleriyle alakalı Ankara'nın koridorlarında birlikte bu şehre hizmet etmek için gayret gösterirdi.

ÜÇLÜ OLSUN GÜÇLÜ OLSUN

2019’dan 2024’e kadar burada belediye bizde değildi ve Ankara'nın sokaklarında Ankara koridorlarında eline dosya alan bir belediye başkanı göremedik. Bunun için bir yandan Kemalpaşa, bir yandan Büyükşehir ve Ankara'yla beraber üçlü olsun, güçlü olsun diyoruz."

İstanbul'dan İzmir'e ilk geldiği zaman 8,5 saatte geldiğini belirten eski başbakan Binali Yıldırım'ın ifadeleri şu şekilde:

BİZ GAZA BASIYORUZ ONLAR EL FRENİ ÇEKİYOR

"Kemalpaşa'dan vereceğiniz güçlü destek İzmir Büyükşehir'de yankılanacak ve artık bu çelişki, bu hasret sona erdi. Sadece Kemalpaşa'yı almak yetmez. Aksi halde enerji kaybı oluyor. Biz gaza basıyoruz, onlar el freni çekiyor. Balataları sürüyor. Lastikler yanıyor, enerji kaybediyoruz. Büyükşehir ile Kemalpaşa aynı yöne ve hedefe doğru giderse Kemalpaşa'yı uçururuz.

İZMİR'İ TÜNELLE TANIŞTIRAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLDU

Şu an ise 2,5 saate geliyoruz. Kemalpaşa'dan Torbalı'ya gitmek için dolanıp duruyordunuz. Şimdi Torbalı'dan Kemalpaşa'ya direkt gidebiliyorsunuz. Bu ilde tünel yoktu. İzmir'i tünelle tanıştıran Recep Tayyip Erdoğan ve onun ekibi oldu. Daha önce 35 İzmir 35 proje sözü vermiştik. Bugün bu projelerin büyük bir çoğunluğunu belediyeyi almamamıza rağmen, hizmette siyaset olmaz anlayışıyla tek tek hayata geçirdik. O projelerden eksiklikleri Hamza kardeşim tamamlayacak. 31 Mart'ta İzmir'de yetkiyi aldığında bu projeleri 30'dan 35'e tamamlayacak."

Editör: Amine Ebrar