Beylikdüzü'nde bir hastanenin yoğun bakımında yatan dedesinin yanında refakatçi olarak kalan 24 yaşındaki hemşire Selen Bilgin hastanedeki bir odada ölü olarak bulundu. Selen Bilgin'in, erkek arkadaşı olduğu öğrenilen Doktor Fatih A. tarafından koluna enjekte edilen ilaç sonrasında hayatını kaybettiği iddia edildi. Adliyeye sevk edilen Doktor Fatih A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Saç ekimi için gitti, canından oldu! Saç ekimi için gitti, canından oldu!

Olay, geçtiğimiz hafta Beylikdüzü'nde özel bir hastanede meydana geldi. Bir hastanede hemşire olarak çalışan Selen Bilgin (24), başka bir özel hastanenin yoğun bakımında kalan dedesinin yanına refakatçi olarak gitti. İddiaya göre; hastanenin yoğun bakım doktoru olan Fatih A. ile hemşire Selen Bilgin'in bir süredir arkadaş oldukları öğrenildi.Pazartesi sabaha karşı hastanedeki bir odada hareketsiz şekilde bulunan Selen Bilgin, hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Genç hemşire Bilgin hayatını kaybetti.

İLAÇ DOKTORUN CEBİNDEN ÇIKTI

Şüpheli  ölüm olarak  başlatılan soruşturmada, Cumhuriyet savcısı olay yerinde incelemelerde bulundu. Hemşire Selen Bilgin'in koluna enjekte edildiği iddia edilen ilaç odada bulunamazken, yapılan incelemenin ardından ilacın ampulü Doktor Fatih A.'nın cebinde bulundu.

"SABAH SELEN'İN YÜZÜ MORARMIŞTI"

İfadesi alınan Doktor Fatih A. Selen Bilgin'le arkadaş olduklarını ve aralarında ilişki olduğunu ifade ederek, olay gecesi başı ağrıdığı için ağrı kesici ilacı damar yolu açarak verdiğini söyledi. Sabah uyandığında Selen'i yüzü morarmış olarak bulduğunu iddia eden Doktor Fatih A., ameliyat öncesi kullanılan ilacı ise Selen'in enjekte ettiğini söyledi.


SAVCI TUTUKLAMA TALEP ETTİ, MAHKEME SERBEST BIRAKTI

Doktor Fatih A., tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Ancak sulh ceza hakimliği tarafından adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verildi.

Editör: Gülşah Yıldız