Beşiktaş, sağ bek Valentin Rosier'in kiralık transferi konusunda Fransız ekibi Nice ile anlaşmaya vardı. Kulüp, bu anlaşmayı Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Yapılan anlaşma çerçevesinde, Nice'in oyuncuyu satın alma opsiyonu da bulunmaktadır.

Beşiktaş Kulübü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ali Koç'tan iddialı Galatasaray yorumu! Ali Koç'tan iddialı Galatasaray yorumu!

“Kulübümüz, profesyonel futbolcumuz Valentin Rosier'in 2023-2024 sezonu sonuna kadar geçici transferi hususunda OGC NICE kulübüyle ve oyuncuyla anlaşmaya varmıştır. Yapılan anlaşmaya göre OGC NICE kulübünün satın alma opsiyonu bulunmaktadır.  Ayrıca oyuncunun 2023/2024 sezonu sonuna kadar ücreti OGC NICE kulübü tarafından karşılanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Rosier'in BJK Kariyeri

Yıldız futbolcu, 2021 yılında Sporting Lizbon'dan 300 bin euro kiralama bedeli ile transfer edilmiş, daha sonra bonservisi 4.8 milyon euro karşılığında kulübe kazandırılmıştı.

Bu sezon Beşiktaş formasını 21 maçta başarıyla temsil eden 27 yaşındaki Rosier, bu süreçte 2 asist yapma başarısını gösterdi. Transfermarkt'a göre güncel piyasa değeri 5 milyon euro olarak değerlendirilen Rosier, Beşiktaş'ta geçirdiği 126 maçta 8 gol atarken, 19 asist yapma başarısını gösterdi. Oyuncunun performansı, Beşiktaş için önemli bir katkı sağlamış görünüyor.

Editör: Şevval Başçakır