Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Ankara'da çalışan öğretmenlerle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Bakanlık politikalarının karşılık bulabilmesi için öğretmenler başta olmak üzere diğer eğitim paydaşlarıyla her zaman istişare kültürüyle hareket ettiklerini söyleyen Tekin, bu sayede birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

Tıpta 2023 YDUS 2. Dönem Giriş Sınavı tercihleri başladı tercih kılavuzu yayınlandı Tıpta 2023 YDUS 2. Dönem Giriş Sınavı tercihleri başladı tercih kılavuzu yayınlandı

Müfredat değişikliğini yakın zamanda kamuoyuna açıklayacaklarını aktaran Tekin, "Müfredat, hızla değişen dünya koşulları, güncel gelişmeler göz önünde bulundurularak devamlı güncellenecek canlı ve dinamik bir yapıda olmalı. Ana paradigmasından tutun, bize ait ve bizim değerlerimizle inşa edilmiş, bizim referans değerlerimizin ışığında oluşturulmuş bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmalarımızı tamamladık, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız inşallah" ifadelerini kullandı.

Editör: Amine Ebrar