Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Antalya'nın Serik ilçesinde Millet Bahçesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Özhaseki'ye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy eşlik etti.

Hakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Şefi İsmail Haniye ile görüştü Hakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Şefi İsmail Haniye ile görüştü

Programda konuşan Özhaseki'nin ifadeleri şu şekilde:

GELECEĞİMİZE OY VERİYORUZ

"Bu seçimlerde biz geleceğimize oy veriyoruz. Düzgün, çalışkan, gecesi gündüzü vatandaş olan bir başkan seçersek o bizim işimizi çözüme kavuşturur. Eğer kendi derdindeyse, hesap kitap derdindeyse o şehirlerin geleceği pek parlak olmuyor. 1994 öncesinde belediyecilikte CHP'nin ideolojik bir tavrı vardı. Çeşmelerden su akmazdı, çöp dağları birikirdi.

SELFİE ÇEKİP GİTTİLER ONLAR DEPREM TURİSTİYDİ

Cennet gibi bir vatan burası. Bu coğrafyada yaşamanın bedeli var, o da güçlü olmak. Güçlü olmazsanız yaşayamazsınız. En son deprem belası vurdu bizi. 680 bin evimiz, 170 bin iş yerimiz yıkıldı. 18 ilimiz bu depremden etkilendi, 14 milyon insan zarar gördü. İlk geceden itibaren bütün belediyelerimizi bölgeye sevk ettik. Hatay'da CHP var. Depremde en büyük belediyelerimizi Hatay'a gönderdik. Ama nüfusu milyonlar olan, konuştuğunda mangalda kül bırakmayan adamlar oraya özel jetlerle, medya ordusuyla gelip selfie çekilip, bırakıp gittiler. Onlar deprem turistiydi.

EKONOMİK OLARAK KALKINACAĞIZ

6-7 sene önce şimdiki belediye başkanıyla birlikte Antakya'da kentsel dönüşüm yaptırmadılar. 1 saat yalvardım vatandaşlara ama yaptırmadılar. Binlerce insan öldü orada. Hem yapmıyorsunuz hem yapana mani oluyorsunuz. Askeri olarak güçlü olup, ekonomik olarak kalkınacağız. Hatay Reyhanlı'da 350 milyon lira harcayıp belediyenin yapması gereken suyu çıkarttık. Oradaki su idaresi gidip elektrik aboneliği almıyor.

Buradaki sorunu çözecek arkadaşların hepsini buraya getirdim. 68 yıllık bir ihtilaf var burada. Tapu kadastro davaları çok uzun sürer. Belli grup vatandaş adına tescil edilmiş tapular. Bizim vardığımız bir sonuç oldu. Burada bir kanun çıkarılması lazım. Kanun çıkarmadan şu anki idari yolla bu işi çözebilmek mümkün değil. Daha önce İstanbul Sultanbeyli'de yaptık. Bütün mülkiyet devlete geçti, şimdi devlet teslim etti. Burada da Aksu Çalkaya'da yaptık. Şimdi burada sizler uygun görürseniz, elimizi ayağımızı kırmayın Hakan Tütüncü başkan Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde burada da Veli Vural'a izin verirseniz. Acelemiz var pazartesi, salıdan itibaren bütün itilafları halledeceğiz. Orada kaç kanun maddesi yazılması gereken konu varsa mecliste bir torba yasanın içerisinde bütün tapular belediyemize, belediyemizden de sizlere aktaracağız. Bunun dışında başka yolu yok. Tapu işini bir çözelim ondan sonra kentsel dönüşüm olsun derseniz onu da yapalım. Bu işin tek şartı var, Büyükşehir'de ve Serik'te elimizi ayağımızı kırmayın."

Editör: Amine Ebrar