Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından vatandaşları uyardı. Ülke genelinde yağışlı havanın etkili olmaya başladığını vurgulayarak Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava tahmin raporuna uyulması çağrısında bulundu.

Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son hava tahmin raporunu paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

"Barajlarımıza can verecek yağmur suyuna ihtiyacımız var. Ancak yoğun yağışlarla birlikte olumsuz bir durumla karşılaşmamak için Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzce yapılan hava tahmin raporuna, yetkililerimizin uyarılarına bütünüyle uyulmasını vatandaşlarımızdan istirham ediyorum.

Ehliyet sahipleri dikkat: Yenilemeyene 13 bin lira para cezası geliyor Ehliyet sahipleri dikkat: Yenilemeyene 13 bin lira para cezası geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün son hava tahmin raporu

Doğu Akdeniz'de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların bu akşam saatlerinden itibaren yarın gece saatlerine kadar;
Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli,
Adana'nın güneydoğusu, Osmaniye'nin güneyi, Hatay'ın kuzey ve kıyı kesimlerinde şiddetli olacağı tahmin edilmektedir.

Yarın, ekim ayının ilk gününde ise;

Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük, Çankırı, Ordu, Çorum, Amasya, Tokat, Yozgat, Kırıkkale, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Batman ve Siirt çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve doğusu, Sinop’un iç kesimleri, Diyarbakır'ın ve Malatya'nın kuzeyi ile Şırnak'ın batısında kuvvetli,
Samsun, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir."

Editör: Amine Ebrar