İlave zamla birlikte en düşük emekli maaşı 10 bin TL oldu ancak beklediği zammı bir türlü alamayan vatandaş ekonomik koullardan olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Mevcut enflasyonda emeklinin 10 bin lira ile geçim derdi çekeceği açıkken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan "Emeklilerimizi her anlamda eskisinden daha iyi hale getirdik.” açıklamasıyla dikkat çekti.

Bakanlık'taki Reşat Moralı Toplantı Salonu'nda gerçeleştirilen toplantıda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan emekliler hakkında açıklamalarda bulundu.

"EMEKLİLERİMİZİ HER ANLAMDA ESKİSİNDEN DAHA İYİ HALE GETİRDİK"
Ocak 2024 itibarıyla SK, Bağ-Kur emeklileri 11.68 puan refah payıyla birlikte yüzde 49.25 zam alırken en düşük emekli aylığı 10 bin lira olarak belirlendi. Emekliler bu zam döneminde de hüsrana uğrarken Bakanı Vedat Işıkhan'dan "Emeklilerimizi her anlamda eskisinden daha iyi hale getirdik" çıkışı geldi.

Işıkhan konuşmasında şunları söyledi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı açıkladı! 2014 yılı Ramazan pidesi fiyatı belli oldu Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı açıkladı! 2014 yılı Ramazan pidesi fiyatı belli oldu

"Gördüğünüz gibi emeklileri ancak oy deposu olarak gören, seçimden seçime hatırlayan, oy devşirmek için emeklilerimiz hakkında her türlü yalana, yanlışa başvuran muhalefetin aksine biz emeklilerimizi her anlamda eskisinden daha iyi hale getirdik. Bundan sonra da hizmetlerimizi sürekli geliştirmeye devam edeceğiz."

Editör: Nigar Topcu