Gizemli kahin Baba Vanga'nın 2024 yılı tahminleri gerçekleşmeye devam ediyor! 25 yıl önce ölmesine rağmen yaptığı kehanetler, günümüzde bile dikkat çekmeye devam ediyor. Baba Vanga'nın iki öngörüsü, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı, çünkü tahminleri gerçekleşti.

Baba Vanga, Balkanlar'ın Nostradamusu olarak anılır. Çocukluğunda yaşadığı bir kazadan sonra görme yetisini kaybeden Bulgar mistik, geleceği öngörmeye başladı. Kursk'un batışı, koronavirüs salgını ve 11 Eylül saldırısı gibi birçok olayı önceden tahmin etmişti. 2024 yılına ilişkin kehanetlerinden ikisi gerçekleşti ve bu durum sosyal medyada büyük ilgi gördü.

The Mirror'ın haberine göre, Vanga'nın 2024 yılı tahminlerinden ikisi doğru çıktı. Bu yıl dünya ekonomisinin "büyük bir krizle" karşı karşıya kalacağını öngörmüş ve ekonomik zorlukların yaşandığı bir dönemde olduğumuzu belirtmişti. Ayrıca, sağlık alanında "önemli gelişmeler" yaşanacağını söylemişti ve son zamanlarda akciğer kanseri aşısı üzerinde çalışıldığı doğrulandı.

2024 İÇİN NELER ÖNGÖRDÜ?
Vanga'nın 2024 kehanetleri ise şu şekilde:

1) Putin bir suikastçının hedefi olacak

Vanga, Rusya Devlet Başkanı'nın suikaste uğrayacağını iddia etti.


2) Biyolojik silahlar ve artan terör saldırıları

Kâhin, Avrupa'da terör saldırılarının artacağına ve 'büyük bir ülkenin' yeni yılda biyolojik silahları test edeceğine inanıyordu.

Yoğun bakımdaki Nuri Alço'nun sağlık durumu hakkında flaş açıklama Yoğun bakımdaki Nuri Alço'nun sağlık durumu hakkında flaş açıklama

3) Büyük ekonomik kriz

Vanga jeopolitik gerilimler, ekonomik gücün Batı'dan Doğu'ya kayması ve artan borç seviyeleri nedeniyle dünyanın karmaşık bir döneme gireceğini iddia etti.

4) Dehşet verici hava olayları

Ünlü kahine göre, iklim değişikliği nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki ülkeler giderek daha şiddetli hava olayları yaşayacak.

5) Siber saldırılar

Vefat ettiğinde internetin henüz emekleme aşamasında olduğu düşünüldüğünde, mistiğin bilgisayar korsanlarının çevrimiçi alandaki saldırılarını artıracağı yönündeki öngörüsü etkileyicidir.

Vanga, siber saldırıların hayati altyapıya karşı gerçekleşeceğini ve bunun da güvenlik için tehlike yaratacağını iddia etti.

6) Hastalıklar için yeni tedaviler

Neyse ki, bu dev felaketler listesinde ileriye dönük bazı olumlu gelişmeler de var. 

Vanga, şu anda ölümcül olduğu düşünülen hastalıklar için yeni tedavilerin mevcut olabileceğini öngördü.

BABA VANGA KİMDİR?
Baba Vanga, asıl adı Vangelia Pandeva Gushterova olan, Bulgaristan doğumlu bir kahin ve mistikti. 1911 yılında doğmuş ve 1996 yılında vefat etmiştir. Görme engelli olan Baba Vanga, özellikle Doğu Avrupa'da geniş bir takipçi kitlesine sahipti. Hayatı boyunca gelecekle ilgili pek çok kehanette bulundu ve bu kehanetleri nedeniyle dünya çapında ün kazandı.

Baba Vanga'nın kehanetleri arasında, doğal afetler, dünya liderlerinin kaderleri ve büyük siyasi olaylar gibi konular yer alıyordu. Bazı insanlar tarafından "Balkanların Nostradamusu" olarak adlandırıldı. Onun kehanetlerinin doğruluğu ve gerçekliği üzerine pek çok tartışma olmuştur; bazıları onun tahminlerinin etkileyici bir şekilde doğru çıktığını iddia ederken, diğerleri ise bu iddiaların abartılı veya yanlış yorumlandığını savunmaktadır.

Baba Vanga'nın hayatı ve kehanetleri, tarihte mistik ve paranormal olaylara ilgi duyanlar için önemli bir konu olmuştur. 

Editör: Nigar Topcu