Dünyanın en iyi 30 takımı açıklandı! Türkiye'den ise 2 takım var Dünyanın en iyi 30 takımı açıklandı! Türkiye'den ise 2 takım var

A Milli Takımı'nın Çekya maçı öncesi antrenman görüntüleri yayınlandı. Yayınlanan görüntülerde Arda Güler, as takımla çalışmak için yelek giydiği esnada Teknik Direktör Montella’nın Arda’nın elinden yeleği aldığı ve ayırdığı görülmüştü.

TFF'nin yaptığı açıklama sonrası Arda Güler sessizliğini korurken, TFF'nin açıklamasını paylaşarak bir hamle yapmış oldu. Arda Güler tarafından ortada herhangi bir kriz olmadığını ifade eden bu hareket sonrası bir iddia daha ortaya atıldı. 

Arda Güler'in hiçbir yorum yapmadan sadece söz konusu açıklamayı paylaşması TFF'nin Güler'e söz konusu açıklamayı paylaşması için baskı yaptığı iddiasını doğurdu. 

Arda Güler Tff Açıklamasını Paylaştı

TFF’den konuyla ilgili yapılan açıklamada;

"A Milli Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur. Antrenman öncesinde milli futbolcumuz Arda Güler’in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır. İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, milli futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir. Kalbi Türk Milli Takımı için atan sağduyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız" denildi.

Editör: Hatice Kübra