Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda geçici rahatlama değil, kalıcı düşüş hedefliyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda geçici rahatlama değil, kalıcı düşüş hedefliyoruz

Dün Antalya Tünektepe'de yer alan teleferikte dehşet bir olay yaşandı. Teleferik direklerinden bir tanesinin bilinmeyen bir sebeple devrilmesi sonucu teleferik kabinlerinden bir tanesi düşmüştü. Kabinde yer alan vatandaşlardan Memiş Enes Gümüş (54) hayatını kaybederken birçok vatandaş yaralanmıştı.

Kaza ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ederken söz konusu teleferiğin haber ajanslarında 'Türkiye'nin en ucuz teleferiği Antalya'da hizmete açıldı.' servis edildiği ortaya çıktı.

Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, teleferik hakkında şu sözleri kullanmıştı:

''Bizim teleferiğimiz yaklaşık 1706 metre uzunluğunda, 3 bin 604 metre kablo uzunluğu var. 36 kabini var. Hepsi 8 kişi kapasiteli. Saatte 1200 kişi taşıyabiliyor. 9 dakikalık süre içinde 605 rakıma Tünektepe’ye ulaşılabiliyor. Bugün itibariyle deneme sürüşleri tamamlandı. Antalyalıların hizmetine açılıyor. Resmi açılışı önümüzdeki hafta Başbakanımızın katılımıyla olacak. O açılışa kadar Antalyalıları ücretsiz taşıyacağız. Açılışın ardından ücretli olacak. Bir kişi 15 TL, 2 kişi 20 TL olarak düzenlendi. Türkiye’nin en ucuz teleferik taşıma ücretidir. 260 bin peyzaj, toplam bütçe 14 milyon 694 bin 818 TL oldu. Oldukça ekonomik bir rakama gerçekleşti”

Editör: Amine Ebrar