Gazeteci Fatih Altaylı'nın Filistin Mitingi'nde tevhid bayrağı taşıyan şahsın darp edilmesi ardından "eline sağlık" paylaşımı yapması ardından tartışmalar devam ediyor. Rasim Ozan Kütahyalı ise konuya ilişkin ilginç iddialarda bulundu.

Mansur Yavaş'tan Turgut Altınok'a yanıt geldi: Sıkıştıkça krediye başvurmuşsun! Mansur Yavaş'tan Turgut Altınok'a yanıt geldi: Sıkıştıkça krediye başvurmuşsun!

Kütahyalı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Çok ilginç bir vaziyet var… Fatih Altaylı ile ilgili DEVLET içi hazırlıklar sürüyor bu saatte bile… Telefon trafikleri hızlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda da hareketlilik var. Benim de Serap Çil olayında tanık olarak ifademi rica ettiler. Bu iş nereye doğru gidiyor?" ifadelerini kullandı.

"13 yıl önce bir kadını dövdü diye mi operasyon olacak anlamadım?" sorusu üzerine Kütahyalı, konunun Filistin Mitingi'nde yaşanan hilafet kavgası olduğunu belirterek "Altaylı’ya bir şeyler olacak ama ne olacak ben de bilmiyorum… İslam Bayrağı taşıyan dindar amcanın oğlu yaşındaki çocuk tarafından ağzının burnunun kırılması ve bu şiddeti Altaylı’nın övmesi DEVLET içinde Müslüman kanatta, hatta Milliyetçi-Muhafazakar kanatta şalterleri attırmış." dedi.

Kütahyalı daha önceki paylaşımlarında da "Fatih Altaylı’nın Serap Çil dosyası raftan indirildi… Şeyh Sait ve Metin Gürcan olayında DEVLET’in emrini yaptığı için “dokunulmaz” olduğunu düşünüyor Altaylı. Rejim’in Müslüman ve muhafazakar kanadı ise tutuklanmasını istiyor. Bakalım bu Devlet içi kavgada kim galip gelecek?

Fatih Altaylı, DEVLET içi kavgada taraftır… Rejimin Milliyetçi-Atatürkçü kanadıyla irtibatı güçlüdür. Rejimin Müslüman-Muhafazakar kanadı ise Altaylı’nın gece 4’te sıcak yatağından alınmasını istiyor şu an. Tam bir DEVLET içi kavga manzarası…" yorumunda bulundu.

NE OLMUŞTU?

İstanbul'da düzenlenen "Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet" mitingine katılan ve elinde "tevhid" bayrağı bulunan İsmail Aydemir'in darbedilmesi ardından yumruğu atan şahıs tutuklanmış, ancak hilafet tartışmaları da beraberinde gelmişti.

Gazeteci Fatih Altaylı ise şiddeti överek darp eden şahıs için "eline sağlık" ifadelerini kullandı. 

Ayrıca Altaylı'nın Serap Çil isimli kadın çalışanını beyzbol sopasıyla döverek hastanelik ettiğine ilişkin iddialar da yeniden gündeme geldi.

Editör: Nigar Topcu