Yükselen enflasyon vatandaşın geçimini zorlaştırırken maaşlara yapılan zamlar da tartışılmaya devam ediliyor. Bir türlü bekledikleri seyyanen zam müjdesini alamayan emeklilerin gözü kulağı yapılacak yeni düzenlemelerde.

İstanbul'da kentsel dönüşüme destek! Hak sahiplerine 700 bin TL hibe, kiracılara 100 bin TL karşılıksız destek İstanbul'da kentsel dönüşüme destek! Hak sahiplerine 700 bin TL hibe, kiracılara 100 bin TL karşılıksız destek

Hükümetin masasındaki düzenlemeler arasında memura 3600 ek gösterge düzenlemesi, ev kadınlarına sosyal güvence ve prim desteği ile küçük esnaf için Bağ- Kur primlerinin 9 binden 7.200 güne düşürülmesi gibi konular bulunuyor.

BAKAN IŞIKHAN HAZIRLIKLARA BAŞLADI

Ekonomi Gazetecisi Faruk Erdem’in aktardığı bilgiye göre, Ankara'da çok önemli bir toplantı yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tüm bakanlıkların Personel Genel Müdürleri ile bir araya geldi.
Burada bakanlıkların merkez ve taşra teşkilatlarında görev yapan 4 milyondan fazla kamu görevlilerinin durumları ele alındı. Kamu işçileri için hangi iyileştirmelerin yapılacağı konusu gündeme geldi. 
Yine kamuda 1. Dereceye ulaşmış memurların 3.600 ek göstergeye kavuşturacak düzenleme üzerinde de duruldu. Ayrıca memur emeklileri için hangi iyileştirmeler yapılabilir konusu da masada yer aldığı öğrenildi.
Bilindiği gibi 2023 yılının temmuz ayında memur maaşlarına oransal artışın yanı sıra 8 bin 77 liralık bir seyyanen zam yapılmıştı. Ancak memur emeklileri bu artıştan yararlanamamıştı.
 

Editör: Nigar Topcu