31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, adaylar arasındaki rekabet giderek artıyor. Anadolu Stratejik Planlama ve Araştırma Merkezi (ASPAM) tarafından gerçekleştirilen ankete göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan Turgut Altınok, rakibi Mansur Yavaş'a 2 puanlık bir üstünlük sağlamış durumda. Seçim öncesinde başa baş bir mücadele öngörülüyordu, ancak yapılan ankette Altınok'un öne geçtiği belirtiliyor.

Her iki adayın seçim kampanyalarının başlamasıyla birlikte, saha çalışmalarından elde edilen net sonuçlar, Altınok'un Mansur Yavaş'a karşı avantajlı bir konumda olduğunu gösteriyor. ASPAM'ın saha araştırması, Cumhur İttifakı adayı Turgut Altınok'un, CHP adayı Mansur Yavaş'a karşı %46,4 ile %44,7 oranında bir farkla önde olduğunu gösteriyor. Kararsız seçmenlerin oranı ise %8,9 olarak belirlendi.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül'e terör örgütüne yardım etmek suçundan 5 yıl hapis Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül'e terör örgütüne yardım etmek suçundan 5 yıl hapis

Aspamanket1

Bu sonuçlar, siyasi kulislerde konuşulan beklentilerle çelişiyor ve Altınok'un seçim yarışında güçlü bir performans sergilediğini işaret ediyor.
 

Editör: Şevval Başçakır