Altılı Masa krizi için olay açıklamalar! Meral Akşener'i mumla ararsın Kemal Bey

Sabah yazarı Mehmet Barlas, Millet İttifakı'ndaki aday krizini değerlendirdi. Olay bir yazı kaleme alan Mehmet Barlas Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Meral Akşener'i mumla ararsın' dedi. İşte Mehmet Barlas'ın bugünkü köşe yazısı..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istememesi ve Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'a aday ol çağrısı yapması ortalığı karıştırmıştı. Altılı Masa'dan ayrılan Meral Akşener'e tepkiler devam ediyor. Sabah yazarı Mehmet Barlas bugünkü yazısında Meral Akşener'i hedef aldı.

Sabah yazarı Mehmet Barlas, "Kılıçdaroğlu küçük partilerden nasıl kurtulacak?" başlıklı yazısında "Yol yakınken Davutoğlu'ndan, Karamollaoğlu'ndan, Uysal'dan ve Babacan'dan da kurtul. Başına öyle çorap örerler ki Meral Akşener'i mumla ararsın. Erdoğan gibi güçlü ve tecrübeli bir lideri arkadan vuranlar seni neden ciddiye alsın?" ifadelerini kullandı.

Akşener'in masadan kalmasıyla birlikte 4 liderin kaprislerinin hiç bitmeyeceğini savunan Barlas, 4 liderin oyunun yüzde 4 bile etmediğini yazdı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu 4 parti tabanının en az yarısının Erdoğan'a oy vereceğini iddia eden Barlas, "O zaman Kılıçdaroğlu neden bu 4 küçük partinin liderini 5 yıl boyunca sırtında taşısın?" diye yazdıktan sonra yazısını şu ifadelerle tamamladı:

"Diyelim bütün kaprislerine rağmen bu 4 partiyi meclise ve bürokrasiye taşıdı. Yıllardır bu günlerin hayalini kuran CHP'li yol arkadaşları iktidarı paylaşmayı kabul edecek mi? CHP teşkilatlarına bu yağmayı nasıl kabul ettirecekler? 30 yıldır CHP'ye hizmet eden bir siyasetçi, yaşadığı şehirde daha önce kimsenin tanımadığı birini liste başı görürse ne hissedecek? Belediyelerin İYİ Parti'ye teslim edilmesinin CHP teşkilatlarında yarattığı rahatsızlık, milletvekili listelerinin de hoyratça dağıtılmasından sonra isyana dönüşmeyecek mi? Akşener deneyiminden sonra bu isimlere güvenen tek bir CHP'li seçmen bulamazsınız. Benden Kılıçdaroğlu'na bir dost tavsiyesi. Meral Akşener'den kurtularak biraz rahatlamış görünüyorsun.

Yol yakınken Davutoğlu'ndan, Karamollaoğlu'ndan, Uysal'dan ve Babacan'dan da kurtul. Başına öyle çorap örerler ki Meral Akşener'i mumla ararsın.

Erdoğan gibi güçlü ve tecrübeli bir lideri arkadan vuranlar seni neden ciddiye alsın? Kemal Kılıçdaroğlu son konuşmasında 6'lı masa için "Sofra" kelimesini kullandı. 

Masadaki egosu büyük etkisi küçük liderleri sofraya çağırıp, yemek ısmarlayıp yollama zamanı geldi de geçiyor bile Kemal Bey.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN