Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, Yunan adalarında tatil yaparken bindikleri zodyakla restorana doğru giderken kayaya çarptı ve ciddi bir kaza geçirdi. Kaza sonrası hemen ameliyata alınan Ali Sabancı'nın durumu ise ciddiyetini koruyor. Gece ikinci kez ameliyata alınan Sabancı'ya 48 saat boyunca uyutulma kararı verildi.

Yunan adaları turu sırasında gerçekleşen tekne kazasında dalağı alınan Ali Sabancı'ya aort yırtılması şüphesiyle tedavi uygulandı ve hemen hastaneye getirildi. Ancak akşam saatlerinde batın bölgesindeki travmaya bağlı olarak kanama meydana geldi ve Ali Sabancı tekrar ameliyata alındı. Operasyon başarıyla tamamlandı ve Sabancı yoğun bakıma alındı. Beyin kanaması şüphesiyle embolizasyon da yapıldı ve Sabancı'nın 48 saat boyunca uyutulması kararlaştırıldı.

Eşi Vuslat Doğan Sabancı ise travmatoloji ve plastik cerrahların katılımıyla gerçekleştirilen 5.5 saatlik bir operasyonun ardından yoğun bakıma alındı.

Esas Holding, Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'nın sağlık durumlarının iyiye gittiğini açıkladı. Tedavilerinin başarılı bir şekilde tamamlandığı ve durumlarının daha da iyileştiği belirtildi. Kamuoyuna bilgi veren holding, geçmiş olsun dileklerini ileterek teşekkürlerini bildirdi.

Esas Holding'den yapılan açıklamada, "Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı'nın tüm operasyonları başarıyla sonuçlanmış olup sağlık durumları daha da iyiye gitmektedir ve titizlikle takip edilmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunar, geçmiş olsun dilekleri için teşekkürlerimizi iletiriz" ifadelerine yer verildi.

Editör: Nigar Topcu