Yunanistan'ın Leros Adaları'nda tatildeyken denizde zodyak botla kaza yapan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı çiftin sağlık durumuna ilişkin iyi haber geldi. Vuslat Doğan Sabancı'nın normal odaya alınması kararlaştırıldı. Ali Sabancı'nın ise iki üç gün içinde normal odaya geçirilmesi bekleniyor.

Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, Yunan adalarında tatil yaparken bindikleri zodyakla restorana doğru giderken kayaya çarptı ve ciddi bir kaza geçirdi. Kaza sonrası hemen ameliyata alınan Ali Sabancı'nın durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

İstanbul Amerikan Hastanesi’ne getirilen Vuslat Doğan Sabancı-Ali Sabancı çiftinin sağlık durumları hakkında açıklama yaptı.

Yüzünden yaralanan Vuslat Doğan Sabancı geçen cuma günü getirildiği Amerikan Hastanesi’nde Dr. Reha Yavuzer, Dr. Ömer Faruk Ünal, Dr. Selahattin Özmen ve Dr. Zekai Yaman tarafından ameliyat edilmiş ve operasyonun ardından düzenli solunum sağlanabilmesi amacıyla mekanik ventilasyona tabi tutulmuştu.

Ertesi gün durumu hızla iyiye gidince, solunum makinesinden çıkartılmış ve uyandırılmıştı.

Ayağa kaldırılıp yürütülen Vuslat sabancı oğulları Emre ve Kaan ile de görüşmüştü.

VUSLAT SABANCI NORMAL ODAYA ALINDI

Özellikle pazar günü ve bugün iyileşme süreci hızlanan Vuslat Doğan Sabancı’nın normal bir odaya alınması kararlaştırıldı. Sabancı’nın tedavisinin bu akşam saatlerinden (pazartesi) itibaren normal odada devam edeceği öğrenildi.

ALİ SABANCI'NIN UYUTULMASINA KARAR VERİLMİŞTİ

Leros’ta 6 saat süren operasyonda dalağı alınan, Amerikan Hastanesi’nde ise aort damarına stent takılıp, pankreasının bir bölümü alınan Ali Sabancı’nın sağlık durumu da olumlu yönde seyrediyor. Dün iki gün uyutularak durumunun izlenmesine karar verilmişti. Extube edilen, yani solunum makinesinden ayrılan Ali Sabancı’nın da 2-3 güne kadar normal odaya alınması bekleniyor.

Editör: Nigar Topcu