Fenerbahçe, dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Mourinho'nun maaşıyla ilgili medyada birçok haber çıkmıştı. Başkan Ali Koç, bu spekülasyonlara cevap verdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Portekizli teknik direktör Jose Mourinho ve ekibiyle yıllık 12 milyon avroya anlaştıklarını açıkladı.

Halk TV'ye katılan Ali Koç canlı yayında soruları yanıtladı.

Jose Mourinho'nun teknik direktörlüğe getirilme sürecini anlatan Ali Koç, "Mario Branco, Jose Mourinho'ya 100 sayfalık müthiş bir dosya hazırladı. Hayallerimizi, Fenerbahçe'yi ve Fenerbahçe'nin futbol operasyonlarını anlattık. Mourinho, bundan etkilendi. O zaman bizim herhangi bir hocayla anlaşma niyetimiz yoktu. Sadece piyasa araştırması yapıyorduk. İsmail Hoca'nın liderliğinde şampiyonluğa gidiyorduk. Muhtemel bir değişiklik olması durumunda hazır olmak için bu görüşmeleri başlattık" ifadelerini kullandı.

Koç, şöyle devam etti: "Mourinho ile bizim dışımızda başka kulüpler de görüştü. Beşiktaş da temasa geçti. Aziz Yıldırım ve Sadettin Saran da görüştü. Ama biz, bunların hepsinden önce görüştük."

Dünya Arda Güler'i alkışladı! Sergen Yalçın'dan maç sonrası sert eleştiri Dünya Arda Güler'i alkışladı! Sergen Yalçın'dan maç sonrası sert eleştiri

Mourinho’nun Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Aziz Yıldırım’ın yaptığı tekliften daha uygun şartlara imza attığını vurgulayan Ali Koç, şunları kaydetti:

“Suudi Arabistan’dan olağanüstü bir teklif vardı, kabul etmedi. Dün Aziz Yıldırım ‘Bu adam aptal mı, ben 15 verdim nasıl altına kabul etti. O zaman menajerlere açıktan para vermişlerdir.’ dedi. Bu suç, bu çok ağır bir iddia. 20 sene Fenerbahçe başkanlığı yapmış birinin bizi açıktan para vermekle suçlaması, çok sıkıntılı bir durum. Aynı şeyi İrfan Can Kahveci’de de yapmıştı. Kulübü kutlayıp iyi bir transfer diyeceğine, bizi Sermaye Piyasası Kuruluna şikayet etmekle tehdit etti. Beni şikayet etmiyorsun, Fenerbahçe Spor Kulübünü ediyorsun. Ama Mourinho’nun bize ne kadar inandığının özeti buydu. 3 milyon avro daha az. Sayın Aziz Yıldırım ’15 milyon avroya anlaştım.’ diyor ama biz bütün ekibine yıllık 12 milyon avro verdik. Aziz Bey’in dediği 15 kendisine mi yoksa ekibiyle birlikte mi bilmiyorum. Ben üzüldüm bu suçlamadan dolayı.”

Editör: Gülşah Yıldız