Deprem bilimciler birbirine girdi: Naci Görür'den Ahmet Ercan'a yanıt Deprem bilimciler birbirine girdi: Naci Görür'den Ahmet Ercan'a yanıt

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere geri sayım başladı. Partilerin sıkı yürüttüğü seçim çalışmaları devam ederken İYİ Parti'nin İzmzir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale hakkında birtakım haberler çıkmıştı. Söz konusu haberlerde Meral Akşener’in özel kalemi Esma Bekar ve eşi Okan Bekar’ın TC kimlik numaralarını WhatsApp üzerinden birilerine göndererek ikiliyi araştırdığı iddia edilmişti. Yine aynı haberde Ümit Özlale ile ilgili birçok belgenin Meral Akşener’e ulaştırıldığı, Akşener’in "Biz Ümitleri karıştırdık" dediği öne sürülmüştü.

Söz konusu iddialar sonrası Ümit Özlale'nin partisinden istifa edeceği de söyleniyordu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu iddialar hakkında konuştu. Akşener şunları söyledi:

BEN ALIŞKINIM AMA KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

"Bu konuyu yalanladık ama bugün bir başka Youtube kanalında iş Ümit Özlale'nin istifa edeceğine kadar götürülmüş. Bu konularla ilgili mahkemeye müracaat ettik. Biraz önce Ümit Özlale ile de konuştum. O da yalanlıyor. Partimiz bu tür operasyonel davranış biçimlerine alıştı. Bu işlemlere ilişkin bendeki tecrübe Sayın Cumhurbaşkanı'nda bile yok. Ben alışkınım ama korkunun ecele faydası yoktur. İYİ Parti bu seçimlerde hür ve müstakil kararıyla Türkiye genelinde kimsenin beklemediği bir sonuç alacaktır. İYİ Parti kuruluş ayarları çerçevesinde 2028'de hem iktidar olacak hem de işaret ettiği kişi cumhurbaşkanı seçilecektir"

Editör: Amine Ebrar