AK Partili eski milletvekili ve yazar Resul Tosun, TV 100'de Gürkan Hacır'ın Taksim Meydanı isimli programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Tosun Yeniden Refah Partisi'nin seçimden önce adaylarını çekeceğini söyledi. İfadelerinin iddia değil bilgi olduğunu belirten Tosun "Tıpkı Muharrem Beyin (İnce) adaylıktan çekildiği gibi Yeniden Refah Partisi adayları seçimden önce İstanbul'da Murat Kurum lehine, Ankara'da Turgut Altınok lehine ya da İzmir’de Hamza Dağ lehine çekilirse sürpriz olmaz" dedi.


"TAHMİN DEĞİL BİLGİ"

Gürkan Hacır'ın "Bu bir tahmin mi bilgiye dayalı mı söylüyorsunuz?" sorusu üzerine Resul Tosun, "Evet bilgiye dayalı söylüyorum, isim de biliyorum" dedi. Bunun üzerine Gürkan Hacır, "O zaman seçimin kaderi değişir" ifadelerini kullandı.

ERBAKAN "YEDEK LASTİĞE DÖNERİZ" DEMİŞTİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, gazeteci Murat Yetkin'le yaptığı röportajda, partisinin adaylarının geri çekilmesi olasılığının olup olmadığı yönündeki sorusu üzerine "Çekilmemiz söz konusu değil. Artık çekilirsek AK Parti’nin yedek lastiğine döneriz” demişti.

Yeniden Refah'tan Özgür Özel övgüsü:  İşte devlet adamı böyle olur Yeniden Refah'tan Özgür Özel övgüsü: İşte devlet adamı böyle olur


ALTINÖZ: "ÇEKİLMİYORUZ"

Tosun'un bu açıklaması üzerine yayına bağlanan Yeniden Refah partisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mehmet Altınöz şunları söyledi:

"Ben bir yere geçerken arkadaşlarım aradı ve uyardılar dediler ki Resul Tosun Bey İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarının çekileceğinden bahsediyorlar. Bu ifade doğru değil. Çekilmiyoruz."

Editör: Nigar Topcu