TBMM Genel Kurulu'nda 8. Yargı Paketi'nin ilk iki maddesinin kabul edilmesiyle birlikte emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarılacağı düzenleme gündeme geldi.

Gergin geçen tartışmalarda, CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal ile AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek arasında sert söylemler yer aldı.

Bekir Bey, FETÖ İçin 'O Muhteremdir' Diyordu

Kürsüye çıkan Tanal, Gökçek'e yönelik, "FETÖ'nün okullarında okuyan sen değil misin? Gırtlağına kadar haram yiyen sen değil misin? Sen FETÖ'nün daniskasısın! FETÖ'cü arıyorsan bak, bakan burada. Bekir Bey, FETÖ için 'O muhteremdir' diyordu. Hepiniz Bekir Bey gibi değil misiniz?" ifadelerini kullandı.

Bayram tatilinde 4 bin 370 trafik kazasında onlarca kişi hayatını kaybetti Bayram tatilinde 4 bin 370 trafik kazasında onlarca kişi hayatını kaybetti

Fethullah Gülen Terörist Ele Başıdır

Tanal'ın bu sözlerine cevap veren Bekir Bozdağ ise şu ifadelerde bulundu:

“Her sıkışıldığında, Bekir Bozdağ konusu geldiğinde söylediğim sözler açılıyor. Ben onları çöplüğe, lağıma attım. Oradan elinizi soktukça eliniz de kirlenir ağzınız da kirlenir. Lütfen bunu yapmayın. Ben FETÖ ile mücadele eden adamım. Bu terör örgütünün devletten ayıklanması, temizlenmesi için gövdemizi ortaya koyduk ve bu mücadeleye Türkiye de herkes de şahittir. Sürekli bizim lağıma attığımız, defalarca reddettiğimiz o sözlerden dolayı söylediklerimiz ortada. Her defasında gündeme getirilmesi saygısızlık. 2011’de söylenmiş bir lafı, dün söylenmiş gibi defalarca temcit pilavı gibi buraya getirmenin ne alemi var? O zaman söylediğim lafı çöplüğe, lağım çukuruna attım. FETÖ terör örgütüdür, Fethullah Gülen de terörist başıdır. Benim söylediğim budur.”

Editör: Şevval Başçakır