AK Parti il belediye başkanı adaylarını duyurmuştu. Sırasıyla da ilçe belediye başkanı adaylarını açıklamaya başlayan AK Parti'de sıra belediye meclis üyeliklerinde. AK Parti hafta sonuna kadar ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacak..

Yerel seçimlerde Yeniden Refah Partisi ile uzlaşı sağlayamayan AK Parti’nin perşembe günü MHP’nin ardından Büyük Birlik Partisiyle de görüşmesi bekleniyor. AK Parti’nin HÜDA-PAR ve DSP ile ise yerel seçimlerde kapsamlı bir işbirliği yapması beklenmiyor.

İlçe belediye başkanı adaylarının açıklanmasının ardından AK Parti, belediye meclisi üyelikleri için hummalı bir çalışma başlayacak. Perşembe günü MHP ile yapılacak 14’üncü görüşmede belediye meclisi listesinin hangi usulle hazırlanacağı gündeme gelecek. Partilerin önceki seçimlerde şehirlerde aldığı oy oranına göre meclis üyeliklerinin nasıl paylaştırılacağı netleşecek. AK Parti, ilçe teşkilatlarından da belediye meclis üyesi adaylarını belirlemesini isteyecek.

Bakan Işıkhan'dan seçim çağrısı: Refah seviyesini arttırabileceğimiz bir yıl olacak Bakan Işıkhan'dan seçim çağrısı: Refah seviyesini arttırabileceğimiz bir yıl olacak

Komisyonda değerlendirilecekler 
Adayların belirlenen kurallara göre tespit edilip edilmediği, genel merkezde oluşturulan komisyonlarda değerlendirilecek. AK Parti seçim kurullarına aday listelerini 19 ve 20 Şubat’ta teslim edecek. 19 Şubat’ta ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın illerden Ankara’ya gelen seçim işleri ve seçim koordinasyon merkezi başkanlarıyla bir araya gelmesi planlanıyor. Aynı gün AK parti sandıklarda görev alacak partililere de eğitimler verecek.

Editör: Aliye Tulum