AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, katıldığı canlı yayında Can Atalay'ın tutukluluğu hakkında açıklamalarda bulundu. Usta, "Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesini sağlayacak Yargıtay kararı bugün veya bu hafta Meclis'te okunacak" dedi.

Usta, konuya ilişkin olarak NTV canlı yayınında şu açıklamada bulundu:

"Bugün veya bu hafta tamamlamayı düşünüyoruz açıkçası. Bir prosedür haline gelmiş durumda. Meclis'in de üzerine düşen vazifeyi yapması gerekiyor. Bu hafta için planımız var. Alacağımız başlıklardan bir tanesi."

Kurum, 'Bana oy verirseniz Gazzeli çocuklar sevinecek' demişti: Karamollaoğlu'ndan tepki Kurum, 'Bana oy verirseniz Gazzeli çocuklar sevinecek' demişti: Karamollaoğlu'ndan tepki

"Hukuki tartışmayı sonlandırabilir miyiz" sorusuna yanıt veren Usta şu yanıtı verdi:
"Açıkçası ben sonlanacağını düşünmüyorum. Ondan sonraki süreçleri de var belki hukuki yolları devam edecek. Biz de Meclis olarak konuyu yakından takip edeceğiz. Meclis'e düşen bir görev varsa onu yerine getirmeye çalışacağız."

Can Atalay'ın milletvekilliği düşürülecek

Gezi Davası kapsamında halen Silivri’deki Marmara Cezaevi'nde bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekiliği düşürülecek.

Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay'ın TİP milletvekili Can Atalay ile ilgili aldığı kararların ardından gözler Meclis'e çevrilmişti. AKP'li Usta, "Can Atalay kararı bugün veya bu hafta Meclis'te okunarak milletvekilliği düşecek" dedi.

Editör: Nigar Topcu