AK Parti'de kritik toplantı...AK Parti'de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanıyor. MYK'da ana gündem 31 Mart yerel seçimleri sonrası ortaya çıkan 'değişim' talebi ve iç muhasebe... 2'si büyükşehir olmak üzere 5 il başkanının değişmesi planlanıyor.

5 İL BAŞKANI DEĞİŞİYOR

Kritik toplantıda 2'si büyükşehir olmak üzere 5 il başkanının değişmesi beklenirken ilçe başkanları özelinde de çalışmalar yürütülüyor. MYK'da yerel seçimler sonrası ortaya çıkan tablo ve teşkilatlardaki son duruma ilişkin de detaylı bir şekilde ele alınacak.

A Haber muhabiri İlter Yeşiltaş, AK Parti'deki 'değişim' gündemli MYK'nın detaylarını anlattı. Yeşiltaş, ''AK Parti'de yerel seçim sonrası bir değişim talebi ortaya çıkmıştı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan da tabandan tavana bir değişimle teşkilatları canlı tutmaya yönelik adımlar atacak önümüzdeki günlerde.

Pazartesi günü MYK toplantısı gerçekleşecek ve beklenen değişimin bu toplantıda gerçekleşmesi muhtemel. Zira toplantı sonrası 2 büyükşehir başta olmak üzere en az 5 ilin il başkanının değişmesi bekleniyor.

Aynı gün yine bazı ilçe başkanları üzerinde de çalışma yapılacak ve çalışma tamamlanırsa atamalar gerçekleşecek.''

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: Elektrikte özelleştirme cinayettir Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: Elektrikte özelleştirme cinayettir

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN DEĞİŞİM MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim gecesi yaptığı balkon konuşmasında "Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentinin farkındayız" özeleştirisinde bulunmuştu. Erdoğan,"Yeri ve zamanı geldiğinde; kırmadan, dökmeden, küstürmeden değişimi yapacağız." mesajını da  vermişti.

Editör: Gülşah Yıldız