Eskişehir’in Sarıcakaya ilçe teşkilatı ve mahalle başkanlarının da aralarında bulunduğu 80 kişi AK Parti’den istifa etti. İstifa edenler arasında AK Parti’den bir dönem Sarıcakaya Belediye Başkanı olan Faruk Güler de bulunuyor.

Yaptığı açıklamada kendisine verilen sözlerin tutulmadığını söyleyen Güler, “Elde ettiğim bilgiler neticesinde şahsıma yönelik verilen sözlerin tutulmayacağını fark ettim. Bunun farkına varmamız şahsımın ve dava arkadaşlarımızın onurunu zedeledi” dedi.

AK Parti'nin yaptırdığı anketlerde son durum! Hangi şehirler CHP'ye geçiyor? AK Parti'nin yaptırdığı anketlerde son durum! Hangi şehirler CHP'ye geçiyor?

“Bu nedenle de AK Parti üyeliğimden istifa ettiğimi, AK Parti’nin aday adaylığından da çekildiğimi noter kanalı ile AK Parti Eskişehir İl Başkanlığına ilettim” diyen Faruk Güler, “Yaşanan tüm bu süreç boyunca gelişmeler hakkında AK Parti Sarıcakaya İlçe Yönetimini de bilgilendirdim. Sonuç olarak, ben ve yola çıktığım dava arkadaşlarım süreçten duyduğumuz haklı rahatsızlıklardan dolayı AK Parti ile bağımızı sonlandırmak durumunda kaldık” ifadelerini kullandı. (Artı Gerçek/Özge Zaim)

Editör: Aliye Tulum