AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala ve AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi'nde Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Doğan Bekin ile basına kapalı olarak yaklaşık 1,5 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

Turgut Altınok vaatlerini sıraladı: İhtiyaç sahibi ailelere aylık 5 bin lira Turgut Altınok vaatlerini sıraladı: İhtiyaç sahibi ailelere aylık 5 bin lira

Görüşmenin ardından Doğan Bekin, bir gazetecinin "Sizin karşı taraftan bir isteğiniz oldu mu? Onların sizden bir isteği oldu mu?" sorusuna, "Yok. Zaten bu konularla ilgili 4 turlu görüşmeler yapıldı. Son olarak gözden geçirildi bazı şeyler. Üzerinde son rötuşlar yapıldı bazı şeylerin. Genel başkanlar düzeyinde artık nasıl bir karar verilecekse biz de ona uyacağız." şeklinde yanıt verdi.

İttifak Olsa Da Olmasa Da Değişmez

Bir gazetecinin "Sıcak bir karşılama oldu." ifadesi üzerine Bekin, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bizim kadim dostlarımız. Bu, siyasetten de öte uzun yıllardır birlikte olduğumuz kardeşlerimiz. Elbette ki biz yakın bir karşılama göstereceğiz. İttifak olsa da olmasa da bizim için bu değişmez."

Son Sözü Genel Başkanımız Söyleyecek

Bekin, "İstanbul, Ankara ve İzmir'den belediye başkanı adayı çıkaracak mısınız?"  sorusu üzerine de "Bununla ilgili hiçbir şey söyleyemeyeceğiz. Bununla ilgili son sözü Genel Başkanımız söyleyecek." ifadelerini kullandı.

Editör: Şevval Başçakır