Bakan Ali Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre; Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Ağrı ve Batman İl Jandarma komutanlıkları tarafından yapılan istihbari çalışmalar sonucu Doğubayazıt kırsalı ve Palamut köyü kırsalında 'Bozdoğan-43' operasyonları gerçekleştirildi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları, Atak taarruz helikopterleri ile Jandarma Silahlı İnsansız Hava Aracı (J-SİHA) desteğinde düzenlenen operasyonda, PKK'lı teröristlerle sıcak temas sağlandı. Teröristler, çatışmada silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Evine gelen polisi bıçakladı! 'Ben peygamberim, cumhurbaşkanıyım' Evine gelen polisi bıçakladı! 'Ben peygamberim, cumhurbaşkanıyım'

70290

18 EYLEME KATILMIŞ

Doğubayazıt kırsalında etkisiz hale getirilen teröristin, İçişleri Bakanlığı terörden arananlar listesinin kırmızı kategorisinde yer alan 'Şehmus Malazgirt' kod adlı Yılmaz Öner olduğu belirlendi. Öner'in, 27 güvenlik görevlisi ve 4 sivil vatandaşın şehit edildiği, 68 güvenlik görevlisi ve 2 sivil vatandaşın yaralandığı toplam 18 eyleme katıldığı ve eylemlerin talimatlarını verdiği tespit edildi.

Palamut köyü kırsalında etkisiz hale getirilen turuncu kategorideki teröristler 'Şervan Botan' kod adlı Şakir Erdemci, 'Eylem' kod adlı Hazret Kaçar ve 'Nurhak' kod adlı Nurettin Tekin ile 'Axin' kod adlı Zeynep Özkan adlı teröristin ise 1 güvenlik görevlisinin şehit edildiği, 2 güvenlik görevlisinin yaralandığı, toplam 3 eyleme katıldıkları tespit edildi.

'ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI'

Bakan Yerlikaya, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. Operasyonu gerçekleştiren Hava Kuvvetleri Komutanlığımızı, kahraman jandarmamızı ve güvenlik korucularımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız, duraksamayacağız. Kahramanlarımızın dağ başlarında, dar geçitlerde, uçsuz bucaksız ovalarda nefesleri, ayak izleri var. Hainlerin enselerinde olmaya devam edeceğiz" dedi.

Editör: Nigar Topcu