Uzaklaştırma kararının ardından Fırat Tanış'tan ilk açıklama Uzaklaştırma kararının ardından Fırat Tanış'tan ilk açıklama

Survivor'ın 4. bölüm fragmanında Acun Ilıcalı'nın Dominik polisinin Survivor'da operasyon yaptığını söylemesi gündeme bomba gibi düşmüştü. Acun Ilıcalı, Survivor yeni bölümde yaşananların perde arkasını açıkladı. Ilıcalı "Seda, havaalanında babasına mesaj atmak için 'beni kaçırıyorlar' diyerek kadının birinden telefon istiyor. Sonra Acun Medya’ya insan kaçakçılığından operasyon yapılıyor." ifadelerini kullandı.

Acun Ilıcalı operasyonun perde arkasını anlattı

Ada konseyinde "Şaşırdığım çok olay oldu ama bu enteresan bir olay. Ben şu yaşıma geldim, böyle bir şey görmedim. Telefon geliyor. Abi... Efendim. Dominik polisi operasyon yapmış bizimkileri almış diyor" ifadelerini kullanan Ilıcalı, sonrasında yaşananları anlattı. Seda Aktuğlu'nun Kolombiya ödülü sırasında kural ihlali yaptığını açıklayan Ilıcalı, "Arkadaşımız çok akıllıca bir hareket yaparak, havaalanındaki bir şahıstan telefon istiyor. Bunu da 'beni kaçırdılar' diyerek yapıyor" dedi. Şahsın telefonundaki internet çalışmayınca Seda Aktuğlu'nun babasına bıraktığı notu  telefonun sahibinin annesinin yanlış anladığı ve Aktuğlu’nun kaçırıldığını sanarak durumu emniyete bildirdiği ortaya çıktı.

Seda Aktuğlu ceza aldı

Acun Ilıcalı, “İki ülkenin emniyet teşkilatını birbirine soktu. Her şeyi tehlikeye atabilecek derecede son derece anlamsız sebep... Aklın yerinden gitmesi” açıklamasını yaptı. Ceza alan Seda Aktuğlu, 5 ödülden faydalanamayacak.

Editör: Aliye Tulum