6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde depreme maruz kalan illerden bazılarında okullar tatil edildi. Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş'ta okullar tatil edildi.

Adıyaman Valiliği tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümü dolayısıyla ilimizde düzenlenecek anma programı, vatandaşlarımız tarafından yapılacak kabristan ve taziye ziyaretleri dolayısıyla yoğunluk oluşabileceği değerlendirildiğinden ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullarda 6 Şubat 2024 Salı günü bir gün eğitime ara verilmiştir. Ayrıca anma programları ve kabristan ziyaretlerine katılacak kamu kurum ve kuruluşlarımızda çalışan personellerimize de her türlü kolaylık sağlanacaktır."

Okul kantinlerinde yeni dönem! Haftanın bir günü satışına izin verildi Okul kantinlerinde yeni dönem! Haftanın bir günü satışına izin verildi

Kahramanmaraş İl Eğitim Müdürlüğü tarafından yapıla açıklamada şu ifadelere yer verildi:

6 Şubat 2023'te ilimiz merkezli meydana gelen depremlerin yıl dönümü sebebiyle taziye ve mezarlık ziyaretleri, anma törenlerinden kaynaklı ilimiz genelinde trafik yoğunluğu yaşanacaktır. Buna ek olarak öğrenci taşımasında kullanılan servis araçları da fazladan bir trafik yoğunluğu oluşturacaktır. Bu sebeple ilimiz genelindeki resmi ve özel her kademedeki okul ve kurumlardaki eğitim ve öğretime 6 Şubat 2024 tarihinde bir gün süreyle ara verilmiştir.

Editör: Amine Ebrar