Güzel haberi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır verdi. Bulgaristan'ın Varna şehrinde düzenlenen 41'inci Matematik Olimpiyatı'nda Türkiye'nin birinci olduğunu belirterek, madalya kazanan Türk öğrencileri tebrik etti. 

Bakan Yusuf Tekin'den öğretmen ataması açıklaması! Takvim ve sayı ne zaman belli olacak? Bakan Yusuf Tekin'den öğretmen ataması açıklaması! Takvim ve sayı ne zaman belli olacak?


Bakan Kacır, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu: "Gençlerimiz yine göğsümüzü kabarttı. Bulgaristan'ın Varna şehrinde düzenlenen, 22 ülkeden 137 öğrencinin katıldığı 41'inci Balkan Matematik Olimpiyatı'nda ülkemiz 3 altın ve 3 gümüş madalya ile birinci oldu. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Programı kapsamında ülkemizi temsil eden öğrencilerimizden altın madalya kazanan Hakan Gökdoğan, Mehmet Can Baştemir ve Barış Koyuncu'yu, gümüş madalya kazanan İrem Gülce Yazgan, Selim Doğan ve Mehmet Burak Gönül'ü yürekten tebrik ediyor, ömür boyu başarılar diliyorum. Olimpiyatlara katılan tüm öğrencilerimize, ailelerine, öğretmenlerine, akademisyenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.