Afyonkarahisar Valiliği, evrakları tam olmasına rağmen ruhsat verilmediği gerekçesiyle Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın yazılı ifadesini istedi. Konuya ilişkin açıklama yapan Köksal, önceki belediye başkanının ruhsat yönetmeliğine uygun davranmadığını belirtti ve kendisinin kanunu uyguladığı halde ifadesinin alındığını ifade etti.

Ruhsat Başvurusu ve İddialar

Valilik, Irak uyruklu Moussa G.'nin spor salonu açmak için belediyeye başvurduğunu, gerekli evrakları teslim ettiğini ancak evrak teslimine dair bir belge verilmediğini belirterek Köksal'ı ifadeye çağırdı. Köksal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, söz konusu şahsın belediyeye herhangi bir ruhsat başvurusu olmadığını söyledi.

Köksal: "Şahsın Ruhsat Müracaatı Yok"

Köksal, önceki belediye başkanının ruhsat yönetmeliğine uygun olmasına rağmen tekel bayilere ruhsat vermediğini ve bu konuda herhangi bir soruşturma açılmadığını vurguladı. Kendisi ise kanunu uyguladığı halde ifadeye çağrıldığını belirtti.

Cemal Enginyurt'tan vergi tepkisi:  Hadi Mehmet bey! Alo demeni bekliyorum Cemal Enginyurt'tan vergi tepkisi: Hadi Mehmet bey! Alo demeni bekliyorum

Halk TV'ye konuşan Köksal, belediyeye yabancı uyruklu değil sadece bir Türk vatandaşının ruhsat için başvurduğunu ve bu başvurunun yönetmeliğe aykırılık nedeniyle reddedildiğini belirterek, "Benden önceki AK Partili Belediye Başkanı ruhsat yönetmeliğine uygun olduğu halde tekel bayilere ruhsat vermedi. Onunla ilgili hiçbir soruşturma açılmadı, benim burada kanunu uyguladığım halde ifadem alınıyor." dedi.

Editör: Nigar Topcu