İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Halk TV'de gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasındaki görüşmenin detaylarını paylaştı. Dervişoğlu, Akşener'in kendisini arayarak bilgilendirdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Yardımcılığı İddialarına Yanıt

Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifi yapıldığı iddialarına yönelik, "Böyle bir şeye ihtimal vermek istemem. Gündeme gelmiş olabileceğini bile düşünmüyorum." dedi.

Akşener'den Bilgilendirme Telefonu

Erdoğan-Akşener görüşmesine ilişkin konuşan Dervişoğlu, "Devlet ve siyaset hayatında önemli görevler yapmış insanların bu ziyaretleri karşılıklı olarak yapmaları kadar doğal bir şey yok. Zannediyorum, Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu temel meselelerle alakalı olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Sayın Genel Başkanımız (Akşener), ziyaretten sonra telefonla beni aramak suretiyle bilgilendirdi. Genel olarak Türkiye'yi konuştuklarına dair birtakım ifadelerde bulundular. Onun dışında 'özel' diye tanımlanabilecek herhangi bir açıklama yapmadılar." dedi.

Normalleşme ve Karşılıklı Görüşmeler

Dervişoğlu, siyasi parti liderlerinin birbirlerini ziyaret etmesiyle "normalleşme" sağlanacaksa, tüm siyasi parti genel başkanlarıyla konuşmaya razı olduğunu, ancak Türkiye'nin önündeki problemler kaldırıldıktan sonra normalleşmeyi destekleyebileceklerini ifade etti.

Erdoğan ile Görüşme Olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olası bir görüşmesinin olup olmayacağına ilişkin soruya Dervişoğlu, "Şu anda bana intikal etmiş bir şey yok. Ben yeni seçilmiş genel başkanım. Sayın Cumhurbaşkanı şayet bize gelir, başarı dileklerinde bulunursa, ziyaret ederse, ben de iade-i ziyaret yapmaktan imtina etmem dedim. Şu anda kendisinden bana gelmiş ne bir davet var ne de genel başkan seçilmem münasebetiyle gerçekleştirdikleri bir tebrik ziyareti var." şeklinde yanıt verdi.

Ziyaretin Akşener'e Zararı Olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Akşener ile görüşüp henüz kendisiyle görüşmemesi noktasında bir tepkisi bulunmadığını belirten Dervişoğlu, ziyaretin Meral Akşener'e zarar vermeyeceğini anlattı.

Hakkari Belediyesine Kayyum Atanması

Hakkari Belediyesine atanan kayyıma ilişkin değerlendirmesi sorulan Dervişoğlu, mahkeme kararlarını tartışmadığını, bahse konu belediye başkanının 10 yıldır terör suçlamasıyla yargılandığını belirtti. Dervişoğlu, "Yargılandığı davayla alakalı olarak da karar duruşması yaklaşmış. Ben böyle durumlarda hukukun ve demokrasinin uygulanması gerektiği kanaatini taşıyorum. Hukuku ve demokrasiyi ayakta tutacağız derken devletin güvenliğini de yok sayamayız." değerlendirmesinde bulundu.

Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu depremde en riskli olan bölgeyi açıkladı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu depremde en riskli olan bölgeyi açıkladı

Partiden İstifalara Yönelik Açıklama

Partilerinden istifa eden kimseyle ilgili olumsuz bir şey söylemediğini belirten Dervişoğlu, partide kendisine karşılık bulamayanları sorgulayamayacaklarını kaydetti.

Editör: Nigar Topcu