CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Bir kere de biz giyelim, kime ne zararı var" dediği ekoseli ceketi bu kez de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu giydi. Özel'in ardından İmamoğlu'nun da aynı ceketi giymesi sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Ekrem Immaoğlu Winner

Çanakkale'de 4,7 şiddetinde deprem: Ali Yerlikaya açıklama yaptı Çanakkale'de 4,7 şiddetinde deprem: Ali Yerlikaya açıklama yaptı

Özel ve İmamoğlu'nun ekose ceketi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Winner" ceketiyle karşılaştırıldı. Özel, Erdoğan'la özdeşleşen ekose ceketi neden giydiğine dair "Bir kere de biz giyelim, kime ne zararı var, 47 yıl sonra birinci parti olmuşuz. Ceketin adı 'winner' (kazanan) ceketi... Özel bir mesaj yok ama bir kere de biz giyelim ne olmuş dedik. Artık winner biziz." açıklamasını yapmıştı.

Özgür Özel Winner

Winner Ceket Nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından özellikle önemli seçimler ve büyük zaferler sonrasında sıklıkla tercih edilen kareli ceket, "winner ceket" olarak anılmaya başlanmıştı. Türkçe'de "kazandıran ceket" olarak bilinen bu ceket, Erdoğan ile özdeşleşmişti.

Ak Parti Winner Ceket

Editör: Nigar Topcu