Naci Görür’den deprem açıklaması! 'Kıyametin içindesiniz' Naci Görür’den deprem açıklaması! 'Kıyametin içindesiniz'

Ankara'da 30 Aralık 2022'de silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Sinan Ateş'in davasında 5. celse gerçekleşti. Tutuklu yargılanan 22 sanıktan 10'u tahliye edildi ve duruşma 19 Temmuz'a ertelendi.

Ateş'in annesi Saniye Ateş ve ablası Selma Ateş, CHP Genel Merkezi'nde CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti. Görüşmenin ardından yapılan açıklamalar, adalet arayışındaki kararlılığı bir kez daha gözler önüne serdi.

Saniye Ateş: "Oğlumun Katillerini Bulun"

Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, adalet talebini dile getirdi: "Dedim ki, ‘Oğul benim kimsem yok. Oğlumun katillerini bulun.’ Cinayetin üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Benim torunlarım kapıya çıkamıyor. Hala benim yavrularımı tehdit ediyorlar. Bu yaştan sonra bana da bu düştü. Üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Öyle bir konuşuyorlar ki sanki suçlu olan bizmişiz gibi. Bu siyasi bir davadır. Bu torbacıların arkasında onları kollayanlar var. Ölene kadar peşine düşeceğim. Böyle bir yargılama olamaz."

Selma Ateş: "Bu Dava Burada Kapanmayacak"

Selma Ateş, adalet arayışının sadece kendi aileleri için değil, tüm Türk milleti için önemli olduğunu belirtti: "19 Temmuz’da biz adalet bekliyoruz. Hakkımızı savunacağız. Tehditlere karşı hiçbirimiz yılmayacağız. Türkiye bir hukuk devleti ise biz adaleti aramaya devam edeceğiz. Sadece bizim değil, tüm Türk milletinin canı yandı. Bu mücadeleden yılmayacağız. Biz orada isim verirken hakim beyin bizim avukatlarımızı susturması acı verici. Karşı tarafın avukatlarının tutuklular çıkarken alkışlaması acı verici. Burası bir hukuk devletiyse biz de hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Bu dava burada kapanmayacak. 19 Temmuz sonrasında ikinci bir iddianame çıktığında isimleri girmeyen şahısların da isimlerinin girmesini istiyoruz. Bu isimler işin içinde olmadıktan sonra iki tane torbacıya verilmiş bir cinayet olarak kalacak. Türkiye’nin aydınlığa ulaşmasını istiyorsak hep birlikte bu cinayeti aydınlatmalıyız."

Editör: Nigar Topcu