Bakan Mehmet Şimşek duyurdu: Net rezervler son 4,5 yılın zirvesinde Bakan Mehmet Şimşek duyurdu: Net rezervler son 4,5 yılın zirvesinde

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kamuda tasarruf tedbirleri açıklarken, Dikmen'de bulunan binalarında 24 milyon liraya yakın bir maliyetle tuvalet ve mekanik tesisat yenileme çalışmaları başlattı. 

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, 10 Haziran 2024’te yapılan ihale sonucunda, Bakanlık binalarındaki 10 ayrı blokta kapsamlı bir tadilat gerçekleştirilecek. Bu süreçte tuvalet duvarları ve zeminleri seramikle kaplanacak, Hilton tipi lavabolar monte edilecek. Ayrıca, borular, yalıtım, elektrik tesisatı, ahşap kapı kasaları, kapı kanatları, pencereler ve camekanlar da yenilenecek.

Toplamda 150 gün sürecek bu yenileme çalışmaları için 23 milyon 933 bin lira harcanacak. Bakan Mehmet Şimşek, daha önce yayımladığı genelgede, kamu kurumlarında üç yıl boyunca yeni inşaat yapılmamasını ve henüz sözleşmesi imzalanmamış tüm alım ve yapım ihalelerinin gözden geçirilmesini istemişti. Ancak, bu büyük tadilat projesi bu kapsamın dışında bırakılarak uygulamaya konuldu.

Editör: Nigar Topcu