Skandal iddiaya tepki yağdı! Depremin ilk iki gününde asker inmediği için kadınlara...

Tüm Türkiye'yi yasa boğan ve 11 ilde büyük yıkımlara sebep olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki Kahramanmaraş depremleri sonrası askerlerin ilk iki gün sahaya inmemesi tepkilere neden olmuştu. Ünlü jeolog ve deprem bilimci Prof. Dr. Ahmet Ercan sosyal medya hesabından büyük tepki çeken bir iddiada bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ülkemizin pek çok bölgesinde hissedilen ve 11 ilde büyük hasara sebep olan son verilere göre on binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz 7.7 ve 7.6 şiddetlerindeki Kahramanmaraş depremleri sonrası hükümet pek çok konuda eleştirilmişti. Bu konulardan biri ise askerlerin ilk günlerde sahaya inmemesiydi. 

Açıklamalarıyla gündem olan ünlü deprem bilimci Prof. Dr. Ahmet Ercan Twitter hesabı üzerinden bir iddiada bulundu. Deprem bölgesinde askerler ilk iki gün sahaya inmediği için savunmasız kadınlara tecavüz edildiğini söyleyen Ercan aynı zamanda Malatya'da çocukların porno veya organ mafyalığı için kaçırılmiş olabileceğini de söyledi.

Ercan'ın iddiaları bununla da sınırlı değil, yakınlarını yitiren genç kızların imam nikahıyla evlendirilerek kim olduğu belirsiz kişilerce alıp götürüldüğünü söyledi. 

Bu iddialar sosyal medyada büyük tepki çekti. Doğru olup olmadığı ise biilinmiyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN