Sedat Peker ve Ünsal Ban'ın birlikte yargılanacağı davada yeni gelişme!

Hakkında suç örgütü liderliğinden arama kararı olan Sedat Peker ve yaptığı açıklamalarla gündeme getirdiği AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun boşanma sürecinde olduğu eşi Ünsal Ban'ın birlikte yargılanacağı ilk duruşma için tarih belli oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hakkında suç örgütü liderliğinden arama kararı olan Sedat Peker ve AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun eski eşi Ünsal Ban'ın birlikte yargılanacağı dava tarihi belli oldu.

Ünsal Ban hakkında, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ ve ‘suç örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme’ suçlarından 14 yıla kadar, Peker hakkında, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’, ve ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlenmişti.

Dosya Ankara 37. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilmişti. Mahkeme İddianamenin iadesine karar vermiş, savcılığın iade kararına yaptığı itiraz Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.

MAHKEME SAVCILIĞIN İTİRAZINI KABUL ETTİ

İade kararı sonrası iddianame yeniden Ankara 37. Asliye Ceza Mahkemesine gelmiş, mahkeme bu kez de yetkisizlik kararı vererek dosyanın Gölbaşı Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesine gönderilmesini kararlaştırmıştı. Savcılık mahkemenin bu kararına da itiraz etmişti. Bunun üzerine dosya itiraz konusunda karar vermek üzere nöbetçi Ankara Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

DURUŞMA TARİHİ BELLİ OLDU

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, mahkeme duruşma günü verdi. İlk duruşma 13 Şubat tarihinde saat 10.00’da görülecek.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN